Ferhat Aslan

Ferhat Aslan (Art) özellikle sosyal medya hesaplarında yaptığı resim paylaşımları ile tüm dikkatleri üzerine çekmektedir. Hakkında ise bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Ferhat Aslan Art Kimdir? Nereli?

Bir kaç yıl önce İstanbul’a taşınmıştır. Yaşantısını günümüzde İstanbul’da sürdürmektedir. 1998 yılında dünyaya gelen Ferhat Aslan aslen Batman’lıdır. Resime olan ilgisi çocukluk yıllarında başlamıştır. Resim hocaları sayesinde sınavlara hazırlanmış ve Marmara Üniversitesi Resim Öğretmenliği Bölümü’nden 2021 yılında mezun olmuştur.

İBB Kültür Sanat ile yaptığı bir röportaj’da şu açıklamalarda bulunmuştur. “Metroda kimisi kitap okur, kimisi uyur, kimisi ile telefonunda film izler. Bende hep insanları izlerdim.” Onların ruh hallerini hal ve hareketlerini izlemekten onları resmetmekten büyük keyif aldığını dile getirmiştir.

İstanbul’da çizim yapmaktan büyük keyif alan Ferhat Aslan özellikle metro’da yaptığı çizimler ile, resmini yaptığı kişilerin büyük bir ilgisi ile karşılaşmaktadır. Yaptığı resimlerin ardından resmini yaptığı kişiler birebir çizimleri ile büyük şaşkınlık yaşamaktadırlar.

Metroda, vapurda, otobüste, parklarda ve her yer de resim çizmeye devam etmektedir. Eksisözlükte hakkında şu yorumlar mevcuttur. Resme meftun, çizer, boyar, youtuber, efendi birisi ve kara kalemde eli bir hayli tez.
ferhataslanart

Ferhat Aslan Tiktok 2021 yılının gelecek vadeden içerik üreticisi ödülünün de sahibi olmuştur.

Üniversiteye başladığı dönem kaldığı yer ile okul arasında uzun bir yol olduğunu ve okula gidebilmek için 3 araç değiştirdiğini belirtmiştir. Bunlardan bir tanesinin ise metro olduğun ve zamanının büyük bir bölümünü metro’da geçirdiğini dile getirmiştir. Daha sonra bu boş vaktinde her zaman yanında taşıdığı kalem ve kağıdı çıkarıp çizmeye başladığını kısa süre içinde ise büyük bir ilgi ile karşılaştığını belirtebiliriz.

Genellikle çizimleri bütün olarak çizdiğinde 30 dakika ve üzeri sürüyor. Ancak portre çizdiğinde 30 dakikadan daha kısa bir sürede resimlerini tamamlamaktadır. Metroda zamanın kısıtlı olması sebebi ile bir çok kişinin 2 durak sonra inmesi neticesinde yaptığı bir çok çalışmanın da yarım kaldığını belirtmiştir.

Resmi instagram hesabını @ferhataslanart kullanıcı ismi ile kullanmaktadır. Günümüz itibariyle 280bin civarında takipçisi bulunmaktadır. Youtube video kanalı ise @FerhatAslanArt. Youtube kanalında ise abone sayısı 701 B civarındadır.

Tiktok hesabı ise @ferhataslanart Tiktok hesabında ki takipçi sayısı ise 2.6M.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz