Vedat Alçay

0

Vedat Alçay rap dünyasının sevilen isimlerindendir. Başarılı isim hakkında hayranları bir çok sorunun cevabını araştırıyor. Kısaca müzik kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

Vedat Alçay Kimdir?

Rap sanatçı, müzisyen, besteci ve şarkıcı olarak çalışmalarını sürdürmektedir. 1996 yılında dünyaya gelmiştir. Çok küçük yaşlardan itibaren müzik ile ilgilenmeye başlamış, bu sebeple eğitimini de yarıda bırakarak memleketinden İstanbul’a taşınmıştır. İstanbul’da bir dönem garson olarak çalışmış, askere gitmiş, vatani görevi süresince bestelerini kaleme almıştır.

Youtube video sitesi üzerinden yayınlanmış olan ilk şarkısı büyük bir beğeni kazanmıştır. 1 sene içinde 4 single çalışmasını müzik severler ile buluşturmuştur. Youtube video sitesinde yayınlanan şarkıların video klip çalışmaları milyonlarca kez izlenme sayısı elde etmiştir.
vedat alcay2

Vedat Alçay Nereli?

Başarılı rap sanatçısı Vedat Alçay aslen doğma büyüme Şanlıurfa Viranşehir’lidir. İlerleyen yıllarda müzik kariyeri için İstanbul’a yerleşmiştir. Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi @vedatalcay ‘ın günümüz itibariyle 166bin civarında takipçisi bulunuyor.

Seslendirdiği İki Gözüm, Bedel Ödedik, Sis, Kan Revan, Anam Babam, Gülüşlerine Hayranım, Leylam, Kahpe Kader, Daye (Anne) isimli şarkıları ile müzik severler tarafından tam not almıştır.

Vedat Alçay Kaç Yaşında?

Vedat Alçay 28 yaşındadır. Doğum tarihi 6 Mayıs 1996, burcu ise boğa.

2022 yılında kendi söz ve müziğini üstlendiği Türkçe-Kürtçe karışık Daye (Anne) isimli şarkıda büyük ilgi görmüştür. Kendisine ait youtube video kanalında da klip çalışmalarını paylaşmaktadır. Kanalında ki abone sayısı ise 102 B civarındadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz