Melis Doğan

0

Melis Doğan 1994 yılının Mayıs ayında İstanbul’da dünyaya geldi. Eğitim hayatını ise Ankara’da tamamladı. Çok küçük yaşlarda resim sanatına ilgisi ve yeteneği olması üzerine, Ressam Hüsnü Dokak ve Ressam Oktay Bingöl’den özel dersler aldı.

İlerleyen süreçte eğitim hayatını İstanbul’da sürdüren Melis Doğan, Yeditepe Üniversitesi Plastik Sanatlar bölümünü’nü kazandı. Öğrencilik yıllarında tiyatroya ilgi duydu ve İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda şan dersi alıp kamera ve sahne önü denemelerinde bulundu.

Birçok fuar ve karma sergiye katılan Melis Doğan eserlerini oluştururken öncelikle hikâyelerini kaleme alıyor. Genellikle yaşanmışlık ve çevresinde tanıklık ettiği bu hikâyeleri göz teması üzerinden oluşturuyor. Bunun sebebini de şu cümleler ile açıklıyor: “Nasıl ki resim sanatçının hislerini anlatan bir sanat dalı ise gözlerin de hislerimizi yansıtan en önemli duyu organımız olduğunu düşünerek hareket ediyorum.”

Eserlerini İllüstrasyon, hiperrealistik ve ekspresyonizm kavramlarını harmanlayarak ortaya çıkarmaktadır. Temennisi ise Türkiye’de ve Dünya’da iyi bir sanatçı olup her insana resmi sevdirmek.

İletişim ve hakkında daha detaylı bilgiler için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz. https://melisdoganart.com

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz