Gizem Özdilli

Gizem Özdilli Türkiye’de moda dünyasının tartışılmaz en güzel mankenleri arasına yer almaktadır. Hal böyle olunca hayranları tarafından bir çok soruda hakkında merak konusu olmaktadır. Boyu, kaç yaşında olduğu, doğum yeri ve aslen nereli gibi soruların cevapları.

Gizem Özdilli 1972 yılında aslen Ankara’da dünyaya gelmiştir. Tülin Zerafet Okulu ve Miraj Ajans’a bağlı olarak uzun süre manken olarak çalışmalarını sürdürmüştür. Bir yıl kadar doğup büyüdüğü Ankara’da mankenlik mesleğini sürdürmüş ardından İstanbul’a gelerek mesleğini devam ettirmiştir.

Aslan burcu olan Özdilli’nin boyu 1.76 cm, kilosu ise 65’tir. Ayşe isminde bir kız kardeşi vardır.


2016 yılında İşte Benim Stilim isimli yarışmanın jürileri arasında yer almıştır. Ardından aynı yarışmanın ünlüler kategorisinde yarışmacı olarak bulunmuştur. 5 Şubat 2016 tarihinde finali gerçekleşen İşte Benim Stilim Ünlüler yarışmasının 1.si olmuş ve 100 Bin TL’lik ödülün sahibi olmuştur.

Bir dönem Nigar Talibova ve Doğa Bekleriz ile birlikte Adrenalin ismini verdikleri müzik grubu kurmuşlardır. Daha sonra grup dağılmıştır. Ayrı grup ile birlikte daha sonra İstanbul Ortaköy’de Models adlı bir kafe’nin işletmeciliğini gerçekleştirmiştir. 2006 senesinde Kam isimli bir albüm ile müzik severlerin karşısına çıkmış, sonrasında ise müzik kariyerini noktalamıştır.

Gizem Özdilli evli mi? bekar mı?

15 Ağustos 2011 tarihinde Ankara’lı iş adamı Ufuk Ataç ile imam nikahıyla evlenmiştir. Ancak eşinin resmi nikah için gün vermemesi sonucu evliliğini ertesi gün sonlandırmıştır.


Güzel model 6 yaşından itibaren çocukluk yıllarını dedesinin lokantası ve fırının da geçirmiştir. Günümüzde ise Youtube kanalı üzerinden geçmişten gelen bu yeteneği ile takipçilerine yemek yapma konusunda videolar paylaşmaktadır.

Son dönemde yemek bloggerler’i tarafından Gizem’in tarifleri paylaşılmakta ayrıca, Nemesis Kitap’ın talep etmesi üzerine kitap haline getirilmiştir.

Diğer bir yandan gizemozdilli internet sitesinde Gizem’in Mutfak Aşkı ile tanıtım, video ve yazıları devam etmektedir. İlk yemek kitabında dünyanın en iyi 5. yemek kitabı ödülünü almıştır.

2018 yılında Fenerbahçe’li futbolcu Şener Özbayraklı‘nın kendisine gönderdiği mesaj ile uzun süre magazin gündeminde yer almıştır.

Yemek dünyası ve modellik dışında oyunculuk ta yapmıştır. 1993 yılında Danimarkalı Gelin ve Solan Gül dizileri ile birlikte 1999 yılında Gece Şahinleri adlı sinema filminde rol almıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz