Fulya Kalfa

0

Fulya Kalfa hakkında merak edilen soruların cevapları. Kaç yaşında? sunuculuk kariyeri, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1983 yılının Temmuz ayında aslen Ankara’da dünyaya gelen Fulya Kalfa .. burcudur. Aslıcan isminde bir kız kardeşi vardır. Özel Arı Lisesi ardından, Bilkent Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünden mezun olmuştur. Ayrıca Sadri Alışık Kültür Merkezi bünyesinde, Temel Oyunculuk eğitimi almıştır.

2005 senesinde TV8 ekranlarında yayınlanan Erkan Tan ile Başkent isimli program ile televizyon dünyasına adım atmıştır. O günden bu güne sanat, haber ve siyaset konularında bir çok program bünyesinde, yapımcı, yönetmen ve editör olarak çalışmalar gerçekleştirmiştir. Daha sonra İstanbul’da yine TV 8 ekranlarında life style isimli programın yapımcılığını ve yönetmenliğini üstlenmiştir.

Ekran ve medya deneyimini daha sonra Ciner Yayın Grubu tarafından değiştirilmiş olan Kanal 7/24 isimli spor kanalında spiker olarak görev almıştır. Ayrıca Transfer dosyası ve Orta Saha isimli programları hazırlamış ve sunmuş, ayrıca köşe yazıları yazmıştır.

2016 senesinde kariyerine Habertürk Tv’de devam etme kararı almış ve Ana Haber, gece bülteni gibi programlarını sunuculuğunu yapmış, 2018 ‘de ise CNN Türk’e geçiş yapmıştır.

Günümüzde ise Günün Sonu isimli program ile kariyerine devam etmektedir. Maalesef güzel sunucunun boyu ve kilosu gibi bilgilerine ulaşılamamıştır.

Bekar olan güzel isim bir röportaj’da hayatında kimsenin olmadığını ve bir ilişkiye ayıracak vaktinin olmadığını belirtmiştir. Ailesi ile çok bağlı olduğunu onların Ankara’da yaşadıklarını ama günde en az 10 kez görüştüklerini, haberleştiklerini belirtmiştir. Son olarak Şans isminde bir kedisi var ve hayvanları da çok sevmektedir.

İlginizi Çekebilir :   Taner Şafak

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz