Figen Çalıkuşu

Figen Çalıkuşu katıldığı televizyon canlı yayın programları ile dikkat çekmiştir. Hakkında merak edilen tüm soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Figen Çalıkuşu Kimdir?

Figen Çalıkuşu avukat, siyasetçi. Babasının memur olmasından dolayı İlköğretim, Ortaokul ve Lise tahsilini farklı yerlerde tamamlamıştır. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. Üniversite’den 1990 yılında mezun olmuştur.

Mezun olduktan sonra dil eğitimi için Amerika’ya gitmiştir. IEI / Intertanional Engilsh Instıtute in Washington D.C lisans programını tamamlamıştır. İyi derecede İngilizce bilmektedir.

Dönüşünde ise Antalya Barosu’na kayıtlı olarak avukatlık mesleğini yapmaya başlamıştır.

Figen Çalıkuşu Nereli?

Figen Çalıkuşu aslen İzmir doğumludur.
figen calikusu2 jpg
Ayşenur Arslan ile Medya Mahallesi, Serap Belovacıklı ile Aklın Yolu, Can Coşkun ile Gündem Masası, Cüneyt Akman ile Zamanın Ruhu ve Bengü Şap Babaeker ile Nasıl Olacak gibi bir çok televizyon programına katılmıştır. Can Coşkun ile Gündem Masası, Celal Başlangıç ile Artı Gerçek, Seda Selek ile Ana Haber, Şirin Payzın ile Sözüm Var ve Begümhan Aydoğan ile Serbest Kürsüsü programlarında da yer almıştır.

Avukatlık mesleğinin yanı sıra siyaset ile de iç içedir. Cumhuriyet Halk Partisi Antalya Muratpaşa Belediye Meclis Üyesi’dir. 2 dönem Encümenlik, 2 dönem de Kadın ve Aile Komisyon Başkanlığı görevlerini üstlenmiştir. 2007 yılında gerçekleşen Genel seçimler DYP Antalya Milletvekili adaylığında bulunmuştur. Ayrıca geçmiş yıllarda DYP Antalya Muratpaşa Kadın Kolları Başkanlığı görevini üstlenmiştir.

2008’den beri yerel gazete ve 2013 senesinden beridir de Radikal Blog köşe yazarlığı yapmaktadır. Yeni Ulus gazetesinde, blog radikal ve Liberal Demokrat Yazarlar sayfalarında düzenli olarak yazıları yayınlanmaktadır.

Figen Çalıkuşu Evlimi?

Figen Çalıkuşu evli ve bir çocuk annesidir.

Bazı Üyelikleri:

Antalya Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Siyaset Grubu
Antalya Üniversiteli Kadınlar Derneği
Antalya Gönüllüleri Derneğinde üyeliği

Figen Albuga Çalıkuşu’nun resmi twitter hesabı @FigenCalikusu resmi instagram hesabı ise @figencalikusu ‘dur.

Çalıkuşu & İbat Avukatlık ve Hukuk Bürosu bünyesinde çalışmalarını sürdürmektedir.
Figen calikusu1 jpg

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz