Serap Belovacıklı

0

Serap Belovacıklı Haber Global ekranlarında yayınlanan Büyük Strateji isimli programı hazırlayıp sunmaktadır. Mesleki kariyerini uzun süredir sürdüren başarılı isim hakkında merak edilen bir çok sorunun cevabı. Kimdir? Aslen nereli? Kaç yaşında? eğitimi, sunuculuk ve gazetecilik kariyeri. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Serap Belovacıklı Kimdir? Nereli?

1984 yılının Temmuz ayında dünyaya gelen başarılı sunucu Bursa doğumludur. Aslen ise baba tarafından Sinop’ludur. İlkokul, Ortaokul ve Lise tahsilinin ardında medya ve iletişim üzerine kariyerini sürdürmeye karar vermiştir. Ardından Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nü başarı ile tamamlamıştır. Ayrıca Boğaziçi Üniversitesi’nde Araştırmacı Habercilik eğitimi almıştır. BBC Diksiyon Kursu’nda diksiyon ve Basın Enstitüsü Derneği bünyesinde Bilgisayar Destekli Araştırma Habercilik dersleri almıştır.

Kariyeri, Çalışma Hayatı:

Olay Tv, HaberTürk, Akşam Gazetesi ve Posta Gazetesi’nde çalışmıştır. Günümüze kadar bir çok başarılı programın altına imzasını atan Serap Belovacıklı, pek çok siyasi ile röportajlar yapmıştır. Özel haberler gerçekleştirmiştir. Mesleki kariyerine 2007 senesinde, Olay Tv’de Yönetmen olarak başlamıştır. Ardından HaberTürk’e transfer olmuş 2 sene çalışmıştır. Daha sonra Akşam Gazetesi, internet sitesi editör kadrosuna dahil olmuştur. Ve bir çok ses getiren röportaj gerçekleştirmiştir. Akşam Gazetesi ve Posta Gazetesi’nde hem editörlük hem de siyasi röportajlar yapmıştır.

Bir süre Artı1 TV’de çalışmış, kısa bir süre de TVEM’de sunucu olarak çalışmalarını sürdürmüştür. 2015 senesinin Ekim ayında Yurt Gazetesi ile anlaşan Serap Belovacıklı, ardından Posta Gazetesi Politika Editörlüğüne geçiş yapmıştır. 2018 yılının Eylül ayında ise Haber Global Ankara Bürosu’nda siyaset muhabiri olarak çalışmalarını sürdürmüştür. 2020 senesinde Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek tarafından Basın Danışmanı olarak atanmıştır. 2020 yılının Kasım ayından bu yana ise Haber Global ekranlarında Emekli Tuğgeneral Dr. Özgür Tör ile birlikte, Büyük Strateji isimli programı sunmaya devam etmektedir.

İlginizi Çekebilir :   İpek Tanrıyar

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz