Serap Belovacıklı

1

Serap Belovacıklı ile gündem, haber programı Halk Tv ekranlarında yayınlanmıştır. Günümüz itibariyle Sözcü Tv bünyesinde çalışmalarını sürdüren başarılı isim hakkında merak edilenler. Kısaca eğitimi, kariyeri, çalışmaları, hayatı ve biyografi bilgileri.

Serap Belovacıklı Kimdir?

Serap Belovacıklı sunucu, gazeteci, yazar, muhabir, moderatör, haber spikeri. İlkokul, Ortaokul ve Lise tahsilinin ardında medya ve iletişim üzerine kariyerini sürdürmeye karar vermiştir. Ardından Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nü başarı ile tamamlamıştır. Ayrıca Boğaziçi Üniversitesi’nde Araştırmacı Habercilik eğitimi almıştır. BBC Diksiyon Kursu’nda diksiyon ve Basın Enstitüsü Derneği bünyesinde Bilgisayar Destekli Araştırma Habercilik dersleri almıştır.

Serap Belovacıklı Nereli?

Serap Belovacıklı Sinop’ludur. Aslen Sinop, doğma büyüme ise Bursa.

Serap Belovacıklı Kaç Yaşında?

Serap Belovacıklı 38 yaşındadır. Doğum tarihi 17 Temmuz 1984, burcu ise yengeç’tir.
Serap Belovacikli3

Kısaca Çalışma Hayatı:

Başarılı isim Olay Tv, HaberTürk, Akşam Gazetesi ve Posta Gazetesi’nde çalışmıştır. Günümüze kadar bir çok başarılı programın altına imzasını atan Belovacıklı, pek çok siyasi ile röportajlar yapmıştır. Özel haberler gerçekleştirmiştir. Mesleki kariyerine 2007 senesinde, Olay Tv’de Yönetmen olarak başlamıştır. Ardından HaberTürk’e transfer olmuş 2 sene çalışmıştır. Daha sonra Akşam Gazetesi, internet sitesi editör kadrosuna dahil olmuştur. Ve bir çok ses getiren röportaj gerçekleştirmiştir. Akşam Gazetesi ve Posta Gazetesi’nde hem editörlük hem de siyasi röportajlar yapmıştır.

Bir süre Artı1 TV’de çalışmış, kısa bir süre de TVEM’de sunucu olarak çalışmalarını sürdürmüştür. 2015 senesinin Ekim ayında Yurt Gazetesi ile anlaşan Belovacıklı, ardından Posta Gazetesi Politika Editörlüğüne geçiş yapmıştır. 2018 yılının Eylül ayında ise Haber Global Ankara Bürosu’nda siyaset muhabiri olarak çalışmalarını sürdürmüştür. 2020 senesinde Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek tarafından Basın Danışmanı olarak atanmıştır.

2020 yılının Kasım ayından bu yana ise Haber Global ekranlarında Emekli Tuğgeneral Dr. Özgür Tör ile birlikte, Büyük Strateji isimli programı sunmaya başlamıştır. Günümüzde ise Halk Tv ekranlarında haber programı sunmaya devam etmektedir.

Resmi instagram hesabı @serapbelovacikli ‘dır. Resmi twitter hesabı ise @belovacserap
Serap Belovacikli4

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz