Ferhat Murat

0

Ferhat Murat CNN Türk ve daha bir çok canlı kanalda canlı yayınlarda yer almıştır. Hakkında merak edilen tüm soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Hakkında Detaylı Bilgiler:

Ferhat Murat Kimdir?

Ferhat Murat İletişim uzmanı ve Siyasal İletişimci. İlkokul ve Ortaokul tahsilini doğup büyüdüğü Bursa’da tamamlamıştır. Ardından Yurtdışında yabancı dil ve yönetim organizasyon alanında eğitimler almıştır.

Çanakkale On sekiz Mart Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden başarı ile mezun olmuştur. İstanbul’da Yüksek lisans eğitimini Halkla İlişkiler ve Reklamcılık ana bilim dalında iletişim alanı üzerine tamamlamıştır.

2005 senesinden bu yana kurumsal iletişim, halkla ilişkiler ve medya alanlarında çalışmalar yapmıştır.
ferhat murat4
Türkiye’nin farklı noktalarındaki seçim kampanyalarında aktif rol almıştır. 2019 yerel seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Bursa Büyükşehir ve Ağrı’daki seçim kampanyalarını yönetmiştir. Geçmiş dönemde Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın danışmanlığını yapmıştır.

Günümüzde çeşitli televizyon kanallarına katılarak genel konular özelliklede siyasi yorum ve analiz programlarına katılmaktadır. CNN Türk Akıl Çemberi dahil, Tv100, Haber Global, 24 Özel, Tvnet gibi bir çok kanal ve platform da canlı yayınlara katılmıştır. Semiha Şahin’in sunduğu Akıl Çemberi programında Masum Türker, Zafer Şahin, Mete Yarar da katılmıştır.

Günümüz itibariyle çeşitli kurum, kuruluş ve siyasilere iletişim danışmanlığı yapmaktadır.

Ferhat Murat Nereli?

Ferhat Murat Bursa İnegöl doğumludur. Bazı kaynaklardan edinilen bilgilere göre aslen Rize Ardeşen’lidir.

Evli ve 2 çocuk babasıdır. Resmi instagram hesabı @ferhatmurat ‘dır. Resmi twitter hesabı ise @ferhatmurat.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz