Mete Yarar

0

Mete Yarar Güvenlik politikaları uzmanı’dır. Son dönemlerde televizyon ekranlarında katıldığı programlar ile merak konusu olmuştur. Hakkında aslen nereli? kimdir? kaç yaşında? evli mi? kariyeri gibi bir çok sorunun cevabı merak ediliyor. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Mete Yarar Kimdir? Nereli?

1967 yılının Nisan ayında dünyaya gelmiştir. Aslen Samsun doğumlu olan Yarar, Kara Harp Okulu’ndan Piyade Teğmen olarak mezun olmuştur. Ardından 20 sene Türk Silahlı Kuvvetleri’nin birimlerinde görev yapmıştır. En son Özel Kuvvetler Komutanlığında Binbaşı olarak görevinden emekliliğine 1.5 sene kala istifa etmiştir. TSK bünyesinde iken 10 seneden uzun bir süre Güneydoğuda görev almıştır. Bir açıklamasında 20 yıl boyunca askeri üniformayı onurla taşıdığını ve hayatını yaşayabilmek için ordudan ayrıldığını dile getirmiştir.

Askerliği süresince, sınır ötesi operasyonlarda yer almıştır. En son bulunduğu görev ise 2003 yılında Türk askerlerinin kafasına çuval geçirilen Kuzey Irak olmuştur. Döndüğünde ise görevi bırakmıştır. Binbaşı rütbesinde iken bıraktığı mesleğinde, alabileceği ne kadar ödül varsa almıştır. Mete Yarar bir röportaj da denizi çok sevdiğini dile getirmiştir.

Günümüzde güvenlik uzmanı kimliği ile köşe yazarlığı ve programlar yapmaktadır. Mete Yarar ayrıca özel sektörde işletme, basın iletişim ve lojistik alanlarda danışmanlığını sürdürmektedir. 2004 senesinden itibaren Ortadoğu ülkeleri ve özellikle Irak ile ticaret yapmak isteyen kişi ve kuruluşlara, olası riskler hakkında danışmanlık hizmeti vermiştir.

Kitapları:

60 Yıllık İttifakta Son Gün, Büyük İhanet, Oyunun Sonu, Darbenin Kayıp Saatleri, Bu Delileri Bir Araya Getirmeyecektiniz ve Mesih Tanrıyı Kıyamete Zorlamak (Ceyhun Bozkurt ile birlikte).

Geçmiş dönemde, TRT ve Habertürk TV için haberler çekmiştir. Şahit Olun isimli bir belgeselin yapımında yer almış, programın sunuculuğunu üstlenmiştir. Son dönemde CNNTürk ekranlarında Didem Arslan‘ın sunduğu program da yorumları ile dikkatleri üzerine çekmiştir.

Mete Yarar Kaç Yaşında?

2021 yılı itibariyle yaşı 54, burcu ise koç. Resmi twitter hesabı olan @meteyarar takipçi sayısı günümüz itibariyle 639,9 B civarındadır. Ayrıca Mete Yarar official isimli youtube video kanalı bulunmaktadır. Kanalında Özgür ve bağımsız yorumları ile paylaşımlarını sürdürmektedir. Youtube video kanalında ki abone sayısı günümüz itibariyle 149 B civarındadır.

Evli mi? Eşi kim?

İki evlilik yapmıştır. İlk eşinden Gurur Zafer Yarar isminde bir oğlu vardır. 10 Temmuz 2018 tarihinde televizyoncu Gülnaz Kudunoğlu ile evlenmiştir. ülnaz Kudunoğlu ile Paris Başkonsolosluğu’nda evlenmiştir. Çiftin nikah şahitliğini İzzet Çapa ve Habertürk TV eski Genel Müdürü Veyis Ateş üstlenmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz