Ferda Yıldırım

Ferda Yıldırım Beyaz Tv ekranlarında yayınlanan Her Açıdan isimli programı hazırlayıp sunmaktadır. Hakkında ise kimdir? aslen nereli? kaç yaşında? evli mi? gibi bir çok soru merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1977 doğumlu sunucu, spiker Ferda Yıldırım İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Fransızca Öğretmenliği Bölümü mezunudur. Ardından Ankara İletişim Fakültesi Spikerlik ve Metin Yazarlığı Sertifikası programını da tamamlamıştır.

Ferda Yıldırım iş ve çalışma hayatı;

Mesleki kariyerine Radyo D, Radyo Foreks ve Hür FM bünyesinde radyocu olarak adım atmıştır. 2000 senesinde Kanal D ekranlarında televizyon hayatına atılmış ve 2005 senesine kadar çalışmış en son Haber Sunuculuğunu üstlenmiştir. 2005 ve 2008 yılları arasında Habertürk televizyonunda çalışan Ferda Yıldırım kanal ekranlarında Uyandırma Servisi isimli programın editörlüğünü ve sunuculuğun üstlenmiştir. Yine aynı seneler içerisinde Alem FM radyo haber merkezinde çalışmalarını sürdürmüştür. 2008 ‘de Doğa Rutkay ile beraber, Her Şeyi Söylemek Mümkün, Zevkler ve Renkler ile Şan Kapıdan Bakınca gibi programlarda editör olarak yer almıştır. 2008 ve 2010 arası Cine 5 ekranlarında ana haber sunuculuğu yapmış ve en son Beyaz TV kadrosuna dahil olmuştur. Beyaz Tv bünyesinde Basın Kulisi programı ve Ana Haber Bülteni’ni hazırlayıp sunmuş, günümüzde Her Açıdan isimli programı sunmaktadır.

Aslen Ankara doğumlu başarılı isim 2018 yılında Mado’nun Genel Koordinatörü iş adamı Mehmet Sait Yılmazoğlu ile evlenmiştir. Boğa burcudur.


2 Yorumlar

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz