Ekrem Açıkel

Ekrem Açıkel TGRT Ana Haber hafta içi her akşam saat 19.45’te ekranlarda. Başarılı haber spikeri, sunucu Açıkel hakkında merak edilenler. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Ekrem Açıkel Kimdir?

Ekrem Açıkel haber spikeri, sunucu. Osman Ziya Açıkel isminde abisi vardır, abisi Osman Ziya Açıkel ‘de kendisi gibi televizyon ekranlarında sunucu olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Ekrem Açıkel Nereli?

Ekrem Açıkel Tokat’lıdır. Aslen baba tarafından Tokat’ın Başçiftlik İlçesi nüfusuna kayıtlıdır.

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden başarı ile mezun olan Açıkel, gazetecilik mesleki kariyerine 1995 yılında İhlas Haber Ajansı bünyesinde başlamıştır.
ekrem acikel3
1996 yılında TGRT Haber bünyesine geçiş yapmış, polis – adliye olaylarını izlemiş ve Başbakan – Cumhurbaşkanı programlarını takip etmiştir. 2002 yılında TGRT Haber’den Kanal D Haber’e transfer olmuştur.

Özellikle Şike kumpası soruşturmasında Kanal D ve Star TV kanallarında canlı yayınlarla şike kumpası soruşturmasını takip ettiği haberler ile dikkat çekmiştir. 13 sene kadar Kanal D Haber bünyesinde görev yapan Açıkel, 2015 ve 2018 yılları arasında 3 sene boyunca kurumsal gelişim eğitimleri vermiştir.

2018’de yeniden gazeteciliğe dönme kararı almıştır. TGRT Haber’de şef editörlüğünü üstlenmiş, 3 Eylül 2018 tarihinde TGRT Haber Ana Haber Bülteni’ni sunmaya başlamıştır.

Ekrem Açıkel Evlimi? Eşi Kim?

Ekrem Açıkel 6 Haziran 2010 tarihinde Atv muhabiri Işıl Özdem ile dünya evine girmiştir. Bu evliliğinden bir kızı vardır.

Resmi instagram hesabı @ekremacikel ‘dir. Resmi twitter hesabı ise yine @ekremacikel ‘dir. Twitter hesabı açıklaması şu şekildedir. “Sahipleneni az diye, hakikâte hürmet etmekten vaz mı geçeceğiz?”

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz