Ekaterina Lisina

Ekaterina Lisina eski bir basketbolcudur. Son dönemde ise model ve sosyal medya fenomeni, içerik üreticisi olarak dikkatleri üzerine çekmektedir. Hakkında ise bir çok soruya cevap aranıyor. Kısaca kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

Ekaterina Lisina Kimdir?

Ekaterina Lisina eski Milli basketbolcudur. Günümüzde ise sosyal medya dünyasının yakından tanıdığı tiktok, instagram ve yotube kanalında oldukça aktif paylaşımlar yapan içerik üreticisidir. Babası Viktor Lisin, annesi ise Galina Lisina eski bir basketbolcudur. Bir de Sergei Lisin isminde bir erkek kardeşi vardır.

Ekaterina Lisina Boyu, Kilosu

Ekaterina Lisina 2.06 boyundadır. Kilosu 90, burcu ise terazi’dir.

Ekaterina Lisina Kaç Yaşında?

Ekaterina Lisina 34 yaşındadır. Doğum tarihi ise 15 Ekim 1987.

Ekaterina Lisina Evlimi? Eşi Kim?

Ekaterina Lisina evlidir, ancak eşi ile ilgili herhangi bir bilgiye ulaşılamamıştır. Oldukça uzun boylu olan Ekaterina’nın eşinin yanında çok kısa durması eşinin de boyunun merak konusu olmasını sağlamıştır. Ancak bir çok kaynakta belirtildiği üzere eşi 1.75 boyunda, çok kısa bir isim değildir. Sadece Ekaterina’nın çok uzun olduğu bir gerçektir.
Ekaterina Lisina ve esi
Tam ismi, Yekaterina Viktorovna Lisina’dır. Rus asıllı ünlü isim, Rus model ve eski basketbol oyuncusudur. Günümüz itibariyle Guinness Dünya rekoruna en uzun profesyonel model olarak ismini yazdırmıştır.

Ülkemizde Dünyanın yaşayan en uzun insanı ünvanına sahip olan Sultan Kösen ile de sık sık kıyaslanmaktadır. Ancak Sultan Kösen’in boyu 2.51 cm’dir. Ondan çok daha uzundur. Ayrıca ekşi sözlükte hakkında bir çok yorum bulunmakta, facebook ve vikipedi kaynaklarında da hakkında bir çok bilgi mevcuttur.

Basketbol kariyeride başarılarla doludur. Rusya Basketbol Milli takımı adına 2008 Yaz Olimpiyatları’nda mücadele etmiş ve bronz madalya kazanmıştır.

Ünlü isim iki dünya rekoruna daha sahiptir. En uzun bacaklı (1,32 m) kadın ve en uzun boylu (2,06 m) profesyonel model. Her iki rekorda 2018 Guinness Dünya Rekorları kitabındaki yerini almıştır. Ayrıca Ekaterina’nın ayakkabı numarası da merak konusudur. Lisina’nın ayakkabı numarası 47 numaradır, bu ayak numarası ise Rusya’nın en büyük ayaklarına sahip kadın ünvanını kendisine kazandırmıştır.

Ekim 2020 tarihinde ise en uzun bacaklı kadın dünya rekoru 1,34 m ile Amerikalı Maci Currin’e gitmiştir.

Tiktok hesabı kullanıcı ismi @@lisina15 ‘dir. 9,5M civarında takipçisi bulunuyor. Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi ise @ekaterina_lisina15 ‘dir. İnstagram hesabında ki takipçi sayısı ise 1.2M civarında. 18,7 B civarında aboneye sahip ise youtube video kanalı bulunuyor.

İnstagram hesabındaki açıklaması şu şekildedir. “Evrensel yasalar insanların kanunlarından daha güçlüdür. Dünyanın en uzun modeli”

Basketbol Kariyeri, Oynadığı Takımlar:

WBC CSKA Moscow 2006 – 2009
Good Angels Košice 2009
WBC Spartak Moscow Region 2010
Dynamo Kursk 2011-2014


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz