Şebnem Schaefer

Şebnem Schaefer rol aldığı dizilerin yanı sıra sunduğu programlar ve modellik kariyeri ile başarı dolu bir hayata sahiptir. Güzel isim hakkında hayranları tarafından merak edilenler. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Şebnem Schaefer Kimdir?

Şebnem Schaefer oyuncu, model ve sunucudur. 2017 yılına kadar yaşantısını doğup büyüdüğü Frankfurt’ta sürdürmüş, günümüzde ise yaşantısını İstanbul’da sürdürmektedir. Annesi tek başına Almanya’da yaşamakta, babası ise 2012 yılında yaşamını yitirmiştir. Babasının ismi Herbert Schaefer, annesinin ise Fatma Lale Schaefer’dir. Kendisinden büyük bir ablası vardır. Babası Herbert Schaefer evlendikten sonra Müslümanlığı tercih etmiştir.

Annesi Fatma Lale Schaefer 1971 yılında çalışmak için Almanya’ya gitmiş ve orada evlenmiştir. Annesi Şebnemsiz bir hayat düşünemediğini ama onunla yaşamanın da çok zor olduğunu ve zor bir çocuk olduğunu dile getirmiştir. Günümüzde kendisinin Almanya’da yaşamayı, kızının ise Türkiye’de yaşamayı tercih ettiğini belirtmiştir.

5 yıl at biniciliği, 4 yıl bale ve dans eğitimi almış ve oryantal, latin ve standart dans kategorilerinde bir hayli iyi olduğu bilinmektedir.

Küçüklük yıllarından bu yana sahne ve kameraya büyük ilgi duymuştur. Üniversitede siyaset bilimi okumuş ancak gönlünde her zaman sahne sanatları olmuştur. Küçüklükte babasının kamera aldığını, kendisinin ise kamera karşısına geçip konuştuğunu ve büyük keyif aldığını dile getirmiştir. 5 sene Latince, 4 sene de Fransızca okumuş, ayrıca Arapça eğitim almıştır.

9 yaşında Sezen Aksu’nun Hadi Bakalım şarkısını, sonrasında ise Yonca Evcimik’in bandıra bandıra şarkısını taklit etmiştir. 11 yaşında Avrupa’da Türk Güzellik yarışmasında 9 – 11 yaş grubunda en güzel kız seçilmiştir.

13 yaşında ve 15 yaşında modellik yarışmalarında yer almış daha bir çok yarışmaya katılarak en sonunda Almanya’da bir modellik ajansı ile çalışmaya başlamıştır. 16 yaşında Türkiye’de fotoğraf çekimlerine başlamıştır.

17 yaşında Türkiye’de katıldığı bir mayo defilesinde yer almış, orda Ayşe Hatun Önal, Ebru Şallı ve Aysun Kayacı ile tanışmıştır. Basın büyük bir ilgi göstermiş ve o defile güzel ismin dönüm noktası olmuştur. Magazin ve haber programlarında yer almış bir süre sonra Show Tv ‘den sunuculuk teklifi almıştır. Acun Ilıcalı ile röportajlar gerçekleştirmiş ardından Show Tv ‘de soru cevap üzerine bir program sunumuna başlamıştır.

19 yaşında ise ilk dizi oyunculuk deneyimini Kanal D ekranlarında yayınlanan Lise Defteri isimli dizi ile gerçekleştirmiştir.

Daha sonra 4 sene merhum Prof. Dr. Orhan Kural ile birlikte Lütfen+1 adından doğa ve çevre programını sunmuştur. Ardından tek başına Yaşam ve Maden programını sunmaya devam etmiştir. Cem Bayülgen ve Arto dahil bir çok ünlü ismin programında yer almıştır.

2012’de müzik kariyerinde ilk albümünün ilk parçası JSS’i, 21 Mayıs 2012’de “Saba Tümer ile Bugün”de tanıtmıştır.

En son pandemi döneminde youtube dünyasına giriş yapan güzel isim, @JSSchaefer isimli youtube video kanalında içerik paylaşımlarını sürdürmektedir. İş hayatı ve günlük yaşantısından kesitlerin olduğu, eğlence odaklı birbirinden farklı konseptler ile videolar çekmekte. Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi @sebnemschaefer ‘dir. Takipçi sayısı ise günümüz itibariyle 163bin civarındadır.

Bloomberg ‘de Yaşam ve Maden isimli programı sunmaya devam etmektedir.

Şebnem Schaefer Nereli?

Şebnem Schaefer aslen baba tarafından Alman asıllı, anne tarafından ise Türk’tür. Alman mı? Türkmüsün? sorusuna hem Alman, hem de Türk cevabını vermiştir. İki kültürü de tanıdığını ve onu zenginlik olarak gördüğünü dile getirmiştir. Yarı Türk, yarı Alman’ım açıklamasında bulunmuştur. Türkiye’ye geldiğinde vatanıma geldiği, Almanya ya gittiği zaman da vatanıma geldim diyebildiğini belirtmiştir.

Şebnem Schaefer Boyu, Kaç Yaşında?

Şebnem Schaefer 40 yaşında ve 1.81 boyundadır. Doğum tarihi 9 Şubat 1984, burcu ise kova’dır.

Hangi takımı tutuyor sorusunun cevabı sıkı bir Fenerbahçe taraftarıdır.

Şebnem Schaefer Oynadığı Sinema ve Diziler

İlk dizi oyunculuk deneyimini kendi ismi Şebnem karakteri ile Lise Defteri adlı diziyle gerçekleştirmiştir.

Renklerde Kaybolan Hayat (Sinema) 2009
Cadde Hikayeleri (Sinema) 2009
Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu – (Zaldabar Kız) (Sinema)
Lise Defteri (Şebnem) 2003
Emret Komutan (Hemşire Alev) 2005
Üç Tatlı Cadı (Peri) 2007
Arka Sokaklar

Şebnem Schaefer Sevgilisi Eşi Kim?

Şebnem Schaefer sevgilisi, evli mi? eski eşi ve eşi gibi bir çok soru ile merak ediliyor. Güzel isim evlilik yapmamıştır. Daha önce iki kez nişanlanmış ve ayrılmış, günümüzde de bekardır.

2000 senesinden 2002 senesine kadar eski Beşiktaş futbolcusu Ahmet Dursun ile birliktelik yaşamıştır.

2005 senesinde eski manken model, Şenol İpek ile 1 sene kadar nişanlı kalmış sonrasında ayrılmıştır.

Daha sonra Özcan Deniz ile uzun süre adı anılmıştır.

Ardından İlhan Doğan ile olaylı bir birliktelik sonrasında yollarını ayırmıştır.

10 Haziran 2015 tarihinde iş adamı Murat Kadıoğlu ile evleneceğini açıklamış, ardından nişanlanmış ancak bu birliktelikte olaylı bir şekilde son bulmuştur.

Günümüzde güzel ismin sevgilisi varmı? varsa kim? sorusunun cevabı bilinmemekte, magazine yansıyan bir birlikteliği bulunmamaktadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz