Dilan Çiçek Deniz

0

Dilan Çiçek Deniz 2018 yılında Amerika New York’ta Victoria’s Secret için seçmelere katılmıştır. Türkiye’de güzelliği ve oyunculuğu ile adından söz ettiren güzel isim artık dünyada da tanınan bir isim olma aşamasında diyebiliriz. Peki kimdir? kaç yaşında? aslen nereli? anne, babası, ailesi ve özel hayatı nasıldır.

Dilan Çiçek Deniz Doğum yeri, aslen nereli, boyu, kilosu;

1995 yılının Şubat ayında dünyaya gelen Dilan Çiçek Deniz Balık burcudur. Annesi Edebiyat, babası ise sınıf öğretmenliği yapmıştır. Dilan henüz 8 yaşında iken anne ve babası boşanmıştır. Annesinin ismi Hale Temizyürek, babası’nın ise Orhan Deniz’dir. Antalya’da büyümüştür, ancak baba tarafından aslen Sivas’lıdır.

Boyu 1.77 cm, kilosu ise 52’tir.

Henüz 15 yaşında iken bir şiir kitabının altına imzasını atmıştır. Kitabının ismi Güneşi Annem Sanırdım.

Duyduklarını çok kolay ezberlemesi’de kısa sürede İngilizce öğrenebilmesini sağlamıştır. Günümüzde ise İspanyolca öğrenmektedir. Kendisine, Amerika’lı şair, yazar Sylvia Plath’i örnek almakta deneme yazıları yazmaya devam etmektedir. Lise dönemi boyuncu tiyatro ile ilgilenmiş ve Liselerarası Tiyatro yarışmalarına katılmıştır.

Ege Üniversitesi Turizm Rehberliği Bölümünde eğitim alan Dilan Çiçek Deniz daha sonra Bilgi Üniversitesi’nde Karşılaştırmalı Edebiyat bölümünden mezun olmuştur.

2014 yılında Elidor Miss Turkey güzellik yarışmasına katılmış ardından modellik ve oyunculuk kapıları kendisi için sonuna kadar açılmıştır. Yarışma’da Türkiye 2. güzeli seçilmiştir.

Oynadığı dizi ve sinema filmleri; Balayı, Güneşin Kızları (Elif), Tatlı Küçük Yalancılar (Ebru), Bodrum Masalı (Su) ve Çukur (Sena Koçovalı). İlk sinema deneyimini Balayı filmi, ilk dizi oyunculuk deneyimini ise Güneşin Kızları adlı dizi ile gerçekleştirmiştir.

2016 yılında rol aldığı Bodrum Masalı dizisinde Altın Kelebek Ödülünü kazanmıştır.

Sevgilisi kimdir?

Bir dönem Okan Can Yantır ile birlikteliğiyle gündeme gelmiştir. Günümüzde ise sevgilisi yakışıklı oyuncu Furkan Andıç‘tır.

Bir Başka İçerik :   Cihan Paçacı

2018 yılında Victoria’s Secret için seçmeleri sonuçlanan güzel oyuncu resmi instagram hesabı üzerinden konu ile ilgili açıklama yapmıştır.

Çok az kişinin davet edildiği yarışmaya cast direktörü ile görüşmeye davet edilmiştir. Ardından ajansına yapılmış olan açıklama’da, Kendisinden çok etkilendiklerini, çok pozitif enerji aldıklarını ancak aktif olarak modellik yapmadığı ve yurt dışı modellik deneyimi olmadığı için bir dahaki seneye tekrar değerlendimeye alıp, sene tekrar davet etmeyi düşündüklerini belirtmiştir. Eğer Dilan Çiçek Deniz seçilse idi ilk Türk Melek olarak yılbaşı defilesinde yer almayı düşünmüştür.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz