Dilan Çiçek Deniz

Dilan Çiçek Deniz 2018 yılında Amerika New York’ta Victoria’s Secret için seçmelere katılmıştır. Türkiye’de güzelliği ve oyunculuğu ile adından söz ettiren güzel isim artık dünyada da tanınan bir isim olma aşamasında diyebiliriz. Peki kimdir? kaç yaşında? aslen nereli? anne, babası, ailesi ve özel hayatı nasıldır.

Dilan Çiçek Deniz Kimdir?

Dilan Çiçek Deniz manken, model, sinema, film ve dizi oyuncusu. 1995 yılında dünyaya gelmiştir. Annesi Edebiyat, babası ise sınıf öğretmenliği yapmıştır. Dilan henüz 8 yaşında iken anne ve babası boşanmıştır. Annesinin ismi Hale Temizyürek, babası’nın ise Orhan Deniz’dir. Henüz 15 yaşında iken bir şiir kitabının altına imzasını atmıştır. Kitabının ismi Güneşi Annem Sanırdım.

Duyduklarını çok kolay ezberlemesi’de kısa sürede İngilizce öğrenebilmesini sağlamıştır. Günümüzde ise İspanyolca öğrenmektedir. Kendisine, Amerika’lı şair, yazar Sylvia Plath’i örnek almakta deneme yazıları yazmaya devam etmektedir. Lise dönemi boyuncu tiyatro ile ilgilenmiş ve Liselerarası Tiyatro yarışmalarına katılmıştır.

Ege Üniversitesi Turizm Rehberliği Bölümünde eğitim alan Dilan Çiçek, daha sonra Bilgi Üniversitesi’nde Karşılaştırmalı Edebiyat bölümünden mezun olmuştur.

Dilan Çiçek Deniz Nereli?

Dilan Çiçek Deniz baba tarafından aslen Sivas’lıdır. Ancak Antalya’da büyümüştür.

2014 yılında Elidor Miss Turkey güzellik yarışmasına katılmış ardından modellik ve oyunculuk kapıları kendisi için sonuna kadar açılmıştır. Yarışma’da Türkiye 2. güzeli seçilmiştir.

Oynadığı dizi ve sinema filmleri; Balayı, Güneşin Kızları (Elif), Tatlı Küçük Yalancılar (Ebru), Bodrum Masalı (Su) ve Çukur (Sena Koçovalı). İlk sinema deneyimini Balayı filmi, ilk dizi oyunculuk deneyimini ise Güneşin Kızları adlı dizi ile gerçekleştirmiştir.

2016 yılında rol aldığı Bodrum Masalı dizisinde Altın Kelebek Ödülünü kazanmıştır.
dilan cicek deniz7

Dilan Çiçek Deniz Boyu, Kaç Yaşında?

Dilan Çiçek Deniz 29 yaşında ve 1.77 cm boyundadır. Kilosu 52, burcu ise balıktır. Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi @dilandeniz ‘in günümüz itibariyle 5milyon civarında takipçisi bulunuyor.

Dilan Çiçek Deniz Sevgilisi Kim?

Bir dönem Okan Can Yantır ve Furkan Andıç ile ismi anılmıştır. Ancak bu birliktelikleri son bulan güzel isim en son İzlanda asıllı yönetmen Thor Saevarsson ile mutlu birlikteliğini duyurmuştur. En son güzel isme evlilik teklifinden bulunan ünlü yönetmen, vücuduna, DÇD harflerini dövdürmüş, altına da şimşek yaptırmıştır. Thor, Viking mitolojisinde şimşek tanrısının ismi anlamını taşıyor.
dilan cicek deniz5

Thor Saevarsson ile Ayrıldımı?

Bir dönem İzlanda asıllı yönetmen Thor Saevarsson ile sevgili oldukları haberleri gündemde yer almıştır. Ancak mutlu birlikteliği 2023 yılında son bulmuştur.

2018 yılında Victoria’s Secret için seçmeleri sonuçlanan Dilan Çiçek, resmi instagram hesabı üzerinden konu ile ilgili açıklama yapmıştır.

Çok az kişinin davet edildiği yarışmaya cast direktörü ile görüşmeye davet edilmiştir. Ardından ajansına yapılmış olan açıklama’da, Kendisinden çok etkilendiklerini, çok pozitif enerji aldıklarını ancak aktif olarak modellik yapmadığı ve yurt dışı modellik deneyimi olmadığı için bir dahaki seneye tekrar değerlendirmeye alıp, sene tekrar davet etmeyi düşündüklerini belirtmiştir. Eğer Dilan Çiçek Deniz seçilse idi ilk Türk Melek olarak yılbaşı defilesinde yer almayı düşünmüştür.

En son yeni bir kitap kaleme aldığını belirten güzel isim kitabın hazır olduğunu, adını kullanmadan ve kimseye söylemeden bir deneme kitabı çıkaracağını dile getirmiştir. Neden başka isimle çıkaracaksın sorusuna ise, ismimle tanıtım yapmak istemiyorum, bu benim tutkum ve özel bir şekilde yayımlamak istiyorum cevabını vermiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz