Ecem Dinçkal

Ecem Dinçkal Tivibuspor ekranlarında muhabir, spor sunucusu olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Güzel isim hakkında merak edilen tüm soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Ecem Dinçkal Kimdir?

Ecem Dinçkal sunucu, muhabir, gazeteci, spor spikeri. Sınav Koleji ardından, Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Sinema ve Televizyon Bölümü’nden mezun olmuştur. Başarılı isim 4 defa eğitim gördüğü bölümde okul 1.si olma başarısına ulaşmıştır.

Ecem Dinçkal Nereli?

Ecem Dinçkal aslen İstanbul Kadıköy doğumludur.

Ecem Dinçkal Kaç Yaşında?

Ecem Dinçkal 24 yaşındadır. Doğum tarihi 4 Eylül 1999, burcu ise başak’tır.

Boyu, kilosu gibi diğer bilgileri araştırılmaktadır.
ecem dinckal4 jpg
Başkent İletişim Bilimleri Akademisi’nde spikerlik ve sunuculuk eğitimleri alan Dinçkal, yine buradanda derece ile mezun olmuştur. Boğaziçi Üniversitesi’nde TOEFL eğitimi alan Diçkol, daha sonra Amerika’ya gitmiş ve San Francisco Kaplan Language School’da İngilizce eğitimini tamamlamıştır. Dil eğitimi aldığı süre içinde okulun sosyal medya hesaplarını yönetmiştir.

Amerika’da bulunduğu zaman zarfında San Francisco Film School’dan “Sinema sanatı ve film analizi” eğitimi almıştır. Hem bulunduğu şehirde hem de Los Angeles’ta reklam ve sanat filmleri çekimlerinde yer almıştır.

Mimar Sinan Üniversitesi eğitimini tamamlamak için Türkiye’ye dönen Dinçkal, Türkiye’ye dönüşünde Osman Sınav ve Serdar Akar atölyelerinde bir belgesel, bir de kısa metraj film olmak üzere iki film çekmiştir. Sanat yönetmenliği yaptığı filmlerden biri festivale katılmıştır.

Eğitim hayatı sonrasında, Netflix ve O3 yapım ortak projesi olan “Aşk Taktikleri” isimli filmin reji ekibinde yönetmen yardımcısı olarak görev yapmıştır.

Proje tamamlandıktan sonra, Infront Sports Media’da staj yapmıştır.

Güzel isim Türkiye Basketbol Federasyonu, Türkiye Voleybol Federasyonu, Galatasaray Nef, Bitci McLaren gibi büyük organizasyonların projelerinde yer almıştır.

Infront’ta staj yaptığı dönemde, Kadir Has Üniversitesi Spor İletişimi programına girmeye hak kazanmış ve mezun olmuştur.

2022 yılının Mayıs ayında Haber Global’de Spor Muhabiri olarak çalışmaya başlayan Dinçkal, günümüz itibariyle ise Tivibuspor bünyesinde spor sunucusu olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Resmi instagram hesabı @dinckalecem, resmi twitter hesabı ise @ecemdinckal1 ‘dir.
ecem dinckal54 jpg

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz