Duygu Kaya

Duygu Kaya CnnTürk/ Güne Merhaba? Hafta içi her sabah ? 06:00-08:30 – Maltepe Üniversitesi İletişim Fakültesi (Öğretim Görevlisi). 1989 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Duygu Kaya Abant İzzet Baysal Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunudur.

İsveç Halmstad University’de 1 sene Erasmus programına katılmış, Üniversite döneminde iken Bolu’da yerel gazete’de çalışmıştır. Mezuniyetin ardından, Medya Akademisi’nde diksiyon ve sunuculuk eğitimi almıştır.

Duygu Kaya deneyimleri, iş hayatı:

Hürriyet Gazetesi İstihbarat ve Dış Haberler servisinde staj.
İlk kadrosunu Artı 1 TV’de 2013 yılında muhabir olarak almıştır.
Ardından Habertürk ailesine katılmış ve 3 sene muhabirlik yapmıştır.

Günümüze kadar sağlıktan kültüre, siyasetten ekonomiye pek çok branş’ta canlı yayın ve haberin altına imzasını atmıştır. 2018 Nisan’da Kanal D Haber’e transfer olan Kaya, Kanal D Haber’de insan ağırlıklı haberler yapmış, aynı sene Ağustos’ta CNN TÜRK bünyesine dahil olmuştur. Günümüzde gece haberleri ve Hafta Sonu Güne Merhaba’yı sunmaktadır.

Kendisine meslek hayatı boyunca çalıştığı dosya haberlerden biri Gazeteciler Cemiyeti’nden ödül getirmiştir. Engellilerin eğitim hayatını anlatan dosyası haber araştırma dalında ödüle layık görülmüştür. Ayrıca Türk Böbrek Vakfı’ndan da “Hasta kalbine rağmen” isimli haberi ile ödül almıştır.

Duygu Kaya Türkiye’nin çeşitli noktalarında eksikleri olan dezavantajlı okullara yardım kampanyaları düzenlemektedir. Öğrencilerin eksik kalan ihtiyaçlarını destekçiler aracılığı ile tamamlamaktadır. Yapılan kampanyalar sayesinde pek çok okul’da kütüphane kurulmasına vesile olmuştur.

Başarılı isim boş zamanlarında özellikle kültür sanat organizasyonlarına katılmaktadır. Spor salonu’nu tercih etmemekte onun yerine sahilde uzun yürüyüşler yapmayı sevmektedir. Ayrıca müzik, özellikle de etnik müzik olmazsa olmazları arasında yer alıyor.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz