Döndü Sarıışık

Döndü Sarıışık uzun süredir TRT’de sunucu, muhabir ve haber spikeri olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Hakkında ise ekran severler tarafından bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Döndü Sarıışık Kimdir? Aslen Nereli?

İlkokul ve Ortaokul tahsilini doğup büyüdüğü memleketi Ankara’da tamamlayan Döndü Sarıışık aslen Ankara doğumludur. Sunucu, muhabir, haber spikeri ve gazeteci’dir.

2002 yılında adım attığı mesleki kariyerine İhlas Haber Ajansı bünyesinde başlamıştır. İHA ‘da Uluslararası Haberler Editörü olarak çalışmalar da bulunmuş 7 sene burada çalışmış ardından farklı bir haber ajansı ile çalışmaya devam etmiştir. 2009 yılında Hürriyet Daily News, ardından TRT ile çalışma hayatını sürdürmüştür.

Yaşantısını günümüzde Belçika Brüksel’de sürdüren Döndü Sarıışık, TRT Brüksel Temsilciliğini üstlenmektedir. Genellikle ülke ve dünya gündemini ilgilendiren konuları araştırarak bilgileri TRT aracılığı ile ekranlara aktarmaktadır. Diksiyonu, haber anlatımı, hitabeti, konu hakimiyeti ile başarılı mesleki kariyerini sürdürmektedir.

Haber spikerliğinin yanı sıra bir süre 2018 yılında TRT bünyesinde Bakış Açısı isimli programı sunmuştur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz