Danucd

Danucd Twitch kanalı’nda yaptığı yayınlar ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Hakkında ise aslen nereli? evli mi? kaç yaşında? doğum yeri ve doğum tarihi gibi bir çok soru merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1995 yılının Şubat ayında Letonya’da dünyaya gelen başarılı yayıncı günümüzde yaşantısını Amerika’da sürdürmektedir. Ana dili İngilizce olmamasına rağmen açtığı yayınlar, akıcı bir şekilde konuşarak yayınlarını sürdürmektedir. Yanından ayırmadığı Zulu isminde bir köpeği vardır.

PlayerUnknown’s Battlegrounds oynayan canlı yayınları ile popülerliğini arttırmıştır. Letonya Üniversitesi Uluslararası Ekonomi Bölümünden mezun olmuşutr. İlk Twitch yayınını kanalında 2018 yılının Aralık ayında yapmıştır. Daha öncesinde CATI röportajcısı olarak, ayrıca pizzacı ve pastanede de çalıştığını belirtmiştir.

İlk zamanlarda kardeşi tarafından video oyunlarına davet edilmiş, orada tanınmış daha sonra tek başına yayıncı olarak kariyerini sürdürmeye karar vermiştir.

Mezun olduktan sonra, çalıştığı işi kaybedince bunalıma girmiş, o dönemde hayatındaki boşluğu oyun oynayarak doldurmak istemiştir. Buralara kadar yükselebileceğini tahmin bile edemeyeceğini ancak bu başarıya ulaşmayı da hak ettiğini dile getirmiştir. 30 Nisan 2018 tarihinde katıldığı Twitch dünyasında hızla yükselmektedir. Son dönemde en popüler oyun olan PUBG ile uzun süre yayınlarını sürdürmektedir.

Danucd sosyal medya;

Günümüz itibariyle resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 186bin civarındadır. Twitch hesabında ise yayın başına yaklaşık 4.400 abone ve 2.000’den fazla izleyici olduğu tahmin edilmektedir. Ayrıca kazancı da sık sık merak edilen başarılı yayıncı’nın yaklaşık olarak aylık 15.400 ABD Doları kazandığı belirtilmektedir. Youtube kanalında ki abone sayısı 457 B.. Twitch kanalında ise Danucd 510 Bin civarındadır bu sayı… Twitter hesabında ise 40,3 B ..


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz