Burak Sakçı

Burak Sakçı hakkında merak edilen soruların cevapları. Kimdir? aslen nereli? kaç yaşında? kısaca kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

1992 yılının Mart ayında Eskişehir’de dünyaya gelmiştir. 60 binde bir görülen Osteogenesis Imperfecta (cam kemik) hastalığına sahiptir. Kendisinden büyük bir abisi ve ablası vardır.

İlk eğitimini 2 yıl GÖRSEM’de almıştır. Lise eğitimini ise diploma notu’nun iyi olmasına rağmen kendisine uygun bir okul bulunamadığı için açıktan tamamlamak zorunda kalmıştır. Okul bulunamamasının sebebi ise asansör ve engelli rampası. O dönemde 4 yıl kadar internet kafe’de çalışmış bir yandan da sağlığı için kapı kapı doktor aramıştır. İlerleyen süreçte Kültür Başkent’i Etkinlikleri’nde Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmüştür. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın verdiği talimatlar neticesinde tam 6 kez ameliyat olmuştur. Uzun süredir ise tedavisi sürmektedir.

Hastalık: Osteogenesis Imperfecta (Cam kemik hastalığı)

Burak Sakçı hakkında kısa bilgiler;

En büyük tutkularından birisi ise Eskişehirspor’dur. Eskişehirspor takımında yaklaşık 4 yıl kadar Sosyal Medya Sorumlusu olarak görev yapmıştır. Günümüzde yaşantısını Eskişehir’in Çamlıca Mahallesi’nde sürdürmektedir.

Burak Sakçı hayatı ve yaşadıkları ile ilgili serüvenini Umutlar Kırılmaz isimli bir kitap ile kaleme almıştır. Sosyal medya üzerinden paylaşımlarını sürdürmekte, Youtube kanalı bulunmaktadır. Aktif olarak kullandığı instagram hesabında 55,1bin civarında takipçisi bulunmaktadır. Youtube video kanalını açmasında amacı, insanların başaramaz dediği şeyleri ve yaşadığı zorlukları insanlara bir nebze olsun, umut olmak adına paylaşmak. Hakkında hayatı ve daha detaylı bilgiler için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz. https://buraksakci.com

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz