Mustafa Destici

Mustafa Destici (BBP) Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı, Ankara Milletvekili. Hakkında merak edilen tüm detaylar! Kısaca eğitimi, siyaset hayatı ve biyografi bilgileri.

Mustafa Destici Kimdir?

Mustafa Destici siyasetçi, felsefeci, Eğitimci, Öğretmen, İlahiyatçı.

Eskişehir Sivrihisar’da İlköğretim ve Ortaokul tahsilini tamamlamıştır. Ankara İmam Hatip Lisesi mezunudur. Ardından Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun olmuştur. Yüksek Lisans çalışmasını ise Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Felsefe Tarihi alanında tamamlamıştır.

Mustafa Destici Nereli?

Mustafa Destici aslen Eskişehir’lidir. Baba tarafından Memleketi Eskişehir’in Günyüzü İlçesi Gecek Köyü nüfusuna kayıtlıdır. Annesi Özgül Fahriye Destici, babası ise Ali İhsan Destici’dir.

Üniversite eğitimi sonrasında Milli Eğitim Bakanlığı ve Tarım Bakanlığına bağlı okullarda öğretmenlik yapmış, Gazi ve İnönü Üniversitelerinde Akademisyen olarak çalışmıştır. Uzun seneler öğretmenlik mesleğini sürdürmüş, 2007 yılında memurluk görevinden ayrılmıştır.

Mustafa Destici Kaç Yaşında?

Mustafa Destici 58 yaşındadır. Doğum tarihi 3 Şubat 1966, burcu ise kova’dır.
Mustafa Destici6 jpg

Mustafa Destici Siyaset Hayatı

Mustafa Destici 1987 ve 1992 yılları arasında Milliyetçi Çalışma Partisi’nde yer almıştır. Genel Başkanı Devlet Bahçeli‘nin olduğu, Milliyetçi Çalışma Partisi (MÇP), Türkiye’de 12 Eylül 1980 Askeri Darbesinden sonra kapatılan Milliyetçi Hareket Partisi’nin oylarını bünyesinde toparlamak maksadı ile kurulan siyasi parti’dir.

1992 yılından sonra Kurucusu rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu‘nun olduğu, BBP Büyük Birlik Partisi’ne katılmıştır. Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcılığı görevini üstlenmiş, 2009 yılında Muhsin Yazıcıoğlu’nun vefatı sonrasında Büyük Birlik Partisi 4. Olağanüstü Kongresi sonrasında Parti Genel Sekreteri olmuştur. Günümüz itibariyle BBP Genel Başkanı olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Geçmiş yıllarda, Bizim Ocak, Nizam-ı Âlem Ocakları ve Alperen Ocaklarında görev yapmıştır.

Destici, Şükriye Hanım ile evli ve 3 çocuğu vardır. Arapça Farsça ve İngilizce bilmektedir.

Resmi twitter hesabı @Mustafa_Destici resmi instagram hesabı ise @mustafa.destici ‘dir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz