Bora Balcıoğlu

Bora Balcıoğlu CHP İstanbul Silivri Belediye Başkan adayı. Hakkında merak edilenler, kısaca çalışmaları, eğitimi, biyografi ve hayatı.

Bora Balcıoğlu Kimdir?

Bora Balcıoğlu Cumhuriyet Halk Partisi Silivri Belediye Başkan Adayı. 10 yaşında babasını kaybetmiştir. Babası Ziraat Bankası’nda veznedar olarak görev yapmıştır. Babasının Keşan’daki Ziraat Bankası şubesine tayini çıkması sebebi ile okul hayatının ilk 2 yılını Gazitepe’de geçirmiştir.

Daha sonra Silivri Piri Mehmet Paşa’da ilköğretimini tamamlamıştır. Ardından orta ve lise öğrenimini Silivri Lisesi’nde tamamlamıştır. Uludağ Üniversitesi İşletme bölümünü kazanmış ancak dönemin şartlarından dolayı gidememiştir. Anadolu Üniversitesi Yerel Yönetimler Bölümü’nden mezun olmuştur.

Vatani görevini Hatay’da tamamlayan Balcıoğlu, yaşamı boyunca her dönem spor ile iç içe olmuştur. Gençlik yıllarında aktif bir spor kariyeri süresince, Silivrispor, Gazitepespor, Seymenspor ve Alibeyspor takımlarında futbol oynamıştır.

Futbol kariyeri sonrasında Silivrispor ve Alibeyspor takımlarında Yönetim Kurulu Üyeliği ve Silivri Amatör Kulüpleri Derneği Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur.

Bora Balcıoğlu Nereli?

Bora Balcıoğlu aslen İstanbul Silivri Gazitepe Köyü nüfusuna kayıtlıdır.

Bora Balcıoğlu Kaç Yaşında?

Bora Balcıoğlu 44 yaşındadır. Doğum tarihi 1980, doğum yeri Silivri.

Siyaset Hayatı:

Balcıoğlu, Silivri’nin Sivil toplum kuruluşlarında önemli görevler üstlenmiş bir isimdir.

Silivri Atatürkçü Düşünce Derneği kurucu yönetim kurulu üyeliği, Silivri Çevre Derneği Üyeliği, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Silivri Şubesi gibi bir çok STK’da görev almıştır.

Aktif olarak siyaset hayatına 2008 senesinde CHP Üyesi olarak başlamıştır. 2009’da Silivri Belediye Meclis Üyesi olarak seçilmiştir. Ardından Encümen Üyeliği, İmar, Denetim, Plan ve Bütçe İhtisas Komisyonlarında görev almıştır.

2014 seçimleri ile beraber tekrar Silivri Belediye Meclis Üyesi seçilmiştir. Yine aynı sene Belediye Başkan Yardımcılığı görevini üstlenmiş, 31 Mart 2019 Mahalli İdareler seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi seçimliştir. Daha sonra Silivri’de CHP Grup Başkan Vekilliği görevini üstlenmiştir.

İBB’de Tarım ve Hayvancılık; Deprem ve Doğal Afet İhtisas Komisyonlarında görev almıştır. Ayrıca İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun koordinesinde çalışan “Sanayi ve İş Dünyası Platformu” çalışma grubunun üyesidir.

Evli ve 2 çocuk babası olan Bora Balcıoğlu 31 Mart 2024 Yerel Seçimleri’nde CHP’den İstanbul Silivri İlçesi Belediye Başkan Adayı olmuştur.

Resmi instagram hesabı @bora_balcioglu ‘dur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz