Ekrem İmamoğlu

Ekrem İmamoğlu Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Belediye Başkanıdır. Peki kimdir? kaç yaşında? aslen nereli? evli mi? Hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1970 yılında dünyaya gelen Ekrem İmamoğlu İstanbul Beylikdüzü Belediye Başkanlığı’nı sürdürmektedir. Trabzon Lisesi ardından İstanbul Üniversitesi İşletme bölümü’nden mezun olmuştur. Ardından İnsan Kaynakları ve Yönetimi Bilim dalında aynı üniversitede yüksek lisans yapmıştır.

1992 senesinde aile şirketi ile birlikte inşaat sektöründe çalışma hayatına atılmıştır. Bir dönem amatör olarak futbol’da oynayan İmamoğlu Trabzonspor Futbol Kulübü, Trabzonspor Basketbol Kulübü ve Beylikdüzüspor Kulübü’nde yöneticilik yapmıştır.

2009 yılında CHP Beylikdüzü İlçe Başkanı, 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde ise Beylikdüzü Belediye Başkanı olmuştur. Yaşantısını 1991 yılından bu yana İstanbul Beylikdüzü’nde sürdürmekte, evli ve bu evliliğinden 3 evladı vardır. Baba tarafından aslen Trabzon’ludur ve Trabzon’da doğmuştur.

2019 yılı itibariyle, CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Boyu ve burcu da sık sık merak edilmektedir. Boyu 1.83 cm, burcu ise İkizler’dir.

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz