Berk İlter

Berk İlter katıldığı MasterChef Türkiye yarışması ile ekran severler tarafından tanınan isim olmuştur. Hakkında ise genellikle kaç yaşında? boyu, kilosu kaç? aslen nereli? evli mi? eğitimi gibi bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kısaca kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

1999 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Berk İlter baba tarafından aslen Tokat, anne tarafından ise aslen İstanbul’ludur. Çok küçük yaşlardan itibaren mutfak ve yemek ile ilgili bir şeyler hazırlayıp sunmaya büyük bir ilgi duymuştur. 13 yaşından itibaren ise hayatını aşçılık yönünde geliştirmeye adamış ve günümüze kadar aşçılık eğitimleri almaya devam etmiştir. Lise’den mezun olduktan sonra aşçılık eğitimi almak üzere Fransa’ya gitmiştir. Fransa’da 5 ay kadar bir eğitim almış, ayrıca o dönem içinde İsviçre ve İtalya’da büyük restaurantlar da staj yapmıştır.

Berk İlter MasterChef kariyeri;

Katıldığı MasterChef Türkiye isimli yarışma ile tanınmış olsa da daha öncesinde sosyal medya üzerinden de hatırı sayılır bir kitleye sahiptir. Yarışmanın en iddialı yarışmacıları arasında yer alan İlter, kendisine aşırı güveni ile dikkat çekmekte, günümüzde yarışma dışında Youtube video kanalı ile de yemek videoları çekip yayınlarını sürdürmektedir.

Henüz genç yaşına rağmen Şef kimliği ile Youtube video kanalında önceliği eğlenmek ve eğlendirmek üzerine aynı zamanda her yaştan insana hitap edebilecek içeriklerle buluşturmayı hedeflemektedir. Eğlendirirken aynı zamanda yemek yapmayı öğretmek amacı ile açtığı Youtube video kanalı Chef By Berk ismi ile yayın hayatını sürdürmektedir. Kanalında Yasemin Bozkurt, İnci Koparan, Zeynep Mansur ve Tülay Demir Oktay gibi isimleri konuk almış, aynı zamanda tariflerini takipçileri ile paylaşmıştır.

Maalesef henüz boyu, kilosu gibi bilgilerin yanı sıra sevgilisi var mı? varsa kim sorusunun cevabına da ulaşılamamıştır.

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz