Bahar Özmen

Bahar Özmen ekranların sevilen isimlerindendir. Sunduğu program ile gönülleri fetheden güzel sunucu hakkında bir çok soru merak konusudur. Aslen nereli? kaç yaşında? evli mi? gibi. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1990 yılının Kasım ayında İstanbul’da dünyaya gelen Bahar Özmen aslen Selanik Göçmeni bir ailenin nüfusuna kayıtlıdır. İstanbul Erenköy Işık Lisesi ardından, Bahçeşehir Üniversitesi Sinema TV Bölümü’nden mezun olmuştur.

Mezuniyetin ardından NTV ekranlarında Burcu Esmersoy ile Yaz gecesi programında, Yekta Kopan’la ise Gece Gündüz programlarında çalışmış ve CNN Türk’e geçiş yapmıştır.

Bahar Özmen hakkında kısa bilgiler;

Çok küçük yaşlarda bile ekranların karşısında haber sunmak ve hazırlamak gibi bir düşünceye sahip olduğunu belirtmiştir. Özellikle Mehmet Ali Birand’ı takip ettiğini, onun sayesinde gündemi takip edip, Türkiye Siyasi tarihini araştırdığını dile getirmiştir.

Erenköy Işık Lisesi’nde iken oradan gastronomi okumak için eşit ağırlıktan sözele geçmiştir. Ardından Okan Üniversitesi Gastronomi’yi yetenek sınavını %100 burs ile kazanmıştır. Üniversite sonuçları açıklandığında ise %50 burs ile Bahçeşehir Üniversitesi’ni kazanmış ve Sinema Tv üzerine eğitim hayatını sürdürmüştür.

İngilizce ve başlangıç seviyesinde Almanca bilmektedir. Ekran arkası eğitimini okuldan, ekran önünü ise Diyalog ve ekibine borçlu olduğunu belirtmiştir.

Kanal Türk ekranlarında Ne Var Ne Yok programını sunmuş, günümüzde ise 360 tv de yayınlanan Maksat Yarışmak Olsun adlı programı sunmaktadır. Sıkı bir Galatasaray taraftarı olduğunu da belirtebileceğimiz başarılı sunucu evlidir.

İlerleyen süreçte maç sunmak istediğini, kadın spikerlerden Şirin Payzın ve Nevşin Mengü‘yü çok beğendiğini aktarmıştır. Ayrıca Fatih Portakal‘ı da çok takdir ettiğini ve onunla çalışmak istediğini de sözlerine eklemiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz