Ayhan Güngör

Hop Dedik Ayhan kimdir ? Herkesin merak ettiği yılların usta radyocusu Ayhan Güngör 25 yılı aşkındır radyo yayın hayatını sürdürmektedir. Ayhan Güngör evlidir ve bu evliliğinden bir evladı vardır. 1987 yılında Kabataş Erkek Lisesi’nden mezun olmuştur. İstanbul doğumludur.

Küçük yaşlarda iken hiç konuşmayan bir çocuk olduğunu belirten Ayhan Güngör ilk mesleğinin temellerini Dj olarak atmıştır. 1988 yılında İstanbul Beyoğlu’nda pavyon vb. mekanlarda dj’lik yapmıştır. Ancak o dönem ayrıca TRT FM’i dinlemekten büyük keyif alan Güngör eline mikrofon alıp kendi kendine anonslar yapmakta ve amatör olarak bu işe gönül vermekte idi. Kısa sürede Polis Radyosu’na başvurmuş ve 1990 yılında kabul gören başvurusunun neticesinde Dicco Show isimli bir programın radyo yayıncılığına adım atmıştır. 2 sene sonra Metropol Fm’in kuruluşunda yer almıştır. Konuşan Türkiye Radyosu, Süper Fm, İnterstar Süper Fm, Kral Fm, Lokum Fm, Radyo Tatlıses, Radyo Klas, Number 1 Fm, Number 1 Tv, Radyo Turkuvaz, Radyo Viva gibi radyolarda görev yapmıştır. Günümüzde ise TRT FM ve TRT Kent Radyo İstanbul’da radyo yayın hayatını sürdürmektedir. Bunun yanı sıra İlleri gezmekte festival sunmakta, firma bayi toplantılarında sunuculuk ve çeşitli ajanlarda bağlı reklam seslendirme çalışmalarını da sürdürmektedir.

Bugüne kadar bir çok kez en çok dinlenen radyocu, onur ödülü, yılın en iyi radyocusu, en kaliteli radyocusu, yılın en iyi Dj’i gibi bir çok ödüllerinde sahibi olmuştur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz