Aydeed

0

Aydeed hakkında müzik severler tarafından merak edilen bir çok sorunun cevabı. Kimdir? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? eğitimi, müzik kariyeri, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1999 yılının Ağustos ayında dünyaya gelen Aydeed (Ayça Dalaklı) aslen İzmir, Konak doğumludur. Boyu 1.67 cm, kilosu 56, burcu ise başaktır. Çok küçük yaşlardan itibaren müzik ve dans sevgisi ile yetişmiş, yine o yıllardan itibaren bir çok şarkı söyleme yarışmalarında yer almıştır.

Genç R&B sanatçısı sanatı her yönü ile yaşamak istemektedir. Lise eğitim döneminde iken Street Jazz dersleri almış, bunun yanı sıra kendisini dans konusunda geliştirmeyi başarmıştır.

Aydeed müzik hayatı;

Ana dili Türkçe ile birlikte yabancı dillere de yatkın olan başarılı sanatçı, Fransızca ve İngilizce bilmektedir. Henüz Ortaokul çağında iken İngilizce şarkılar yazmaya başlamış, Lise’de ilk Türkçe şarkılarını yazmıştır. Üniversite döneminde ise “Aklımda” isimli ilk teklisini müzik severler ile paylaşmıştır. Kısa süre içerisinde ciddi bir hayran kitlesine ulaşmayı başarmış, 2. teklisi olan “Kısa Zaman İçin” isimli şarkı ile yeteneğini kanıtlamıştır.

Güünümüze kadar R&B ve Trap-Soul parçalar sunan güzel isim, hiç bir zaman kendisini müzik konusunda sınırlandırmamıştır. Gelecek dönemlerde ise ismini sıkça duyacağımız başarılı ismin, ayrıca bir çok başarılı projede yer alacağıda bir gerçektir. Eğitim hayatını, Bilkent Üniversitesi İletişim ve Tasarım Bölümü’nde sürdürmekte, ayrıca İzmir’deki stüdyosundan kayıtlarını almaktadır. Yayınlanan Aklımda, Ya Bi Gören Olursa, Ready 2 Go ve Kısa Zaman İçin teklilerinin prodüktörlüğünde birçok sanatçı ile çalışmış olan başarılı yapımcı Berkin Laleli imzası bulunuyor.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz