Amanda Lee

Amanda Lee son zamanların internet dünyasında en fazla merak edilen fenomen isimleri arasında yer almaktadır. Hayatı hakkında merak edilenlerin yanı sıra, boyu, kilosu, sevgilisi, vücut ölçüleri, mesleği ve kariyeri hayranları tarafından sorgulanmaktadır.

1986 yılının Aralık ayında dünyaya gelen Amanda Lee Yay burcudur. Kanada’da doğmuştur. Günümüzde Fitness eğitmeni, model ve fenomen olarak internet dünyasında ses getirmeyi başarmıştır. 5 çocuklu ailenin ikincisi olarak doğan Amanda Lee, annesinin kişisel antrenör ve fitness eğitmeni olarak çalışması sonucu ondan gördüklerini örnek almış ve hayatını o şekilde sürdürmeye karar vermiştir. Ayrıca Lise döneminde çok sıska olduğunu ve vücudunu da güzel bir hale getirmek için fitness sporu ile ilgilenmeye başlamıştır.

Kolej döneminde modern dans eğitimi almıştır. Annesinin de verdiği destek ile spor hayatına adım atmıştır. İlerleyen dönemde annesi onun sosyal medya üzerinden resimlerini çekerek paylaşmaya başlamış kısa sürede tüm dikkatleri üzerine çekmiştir.

Günümüzde kişisel fitness antrenörlüğünün yanı sıra model olarakta çalışmalarını sürdüren Amanda Lee kısa sürede ünlü dergilerinde dikkatlerini çekmeyi başarmıştır.


Yaşantısını Los Angeles’ta sürdüren güzel ismin kişisel fiziksel eğitim üzerine sertifikası bulunmaktadır. Ayrıca resmi web sitesi üzerinden eğitim, yeme içme gibi alışkanlıklar ile ilgili paylaşımlar yapmakta ve satmaktadır. Yoga’yı da çok seven Amanda Lee, sertifikalı kişisel antrenör ve pilates eğitmenidir. Ayrıca, çeşitli dergilerde ve makalelerde yer alan bir fitness modelidir. Lee, Je Selter ile birlikte Cosmopolitan’ın bir makalesinde yer almıştır.

2018 yılı itibariyle instagram sosyal medya hesabında 12 Milyondan fazla takipçiye sahiptir.

Amanda Lee serveti;

1 Milyon Dolar’dan fazla bir servete sahip olan Amanda Lee’nin ortalama aylık gelirinin ise 42180 $ civarına ulaşmıştır. Ayda binlerce kişiye internet üzerinden hizmet verdiği belirtilmektedir.

Aynı anda 3K-10K takipçiye 150 ABD doları, 10K – 25K takipçiye 150 $ – 220 $, 25K – 50K takipçiye 220 – 350 $, 50K – 100K takipçiye 350 – 500 dolar. 100 K + = 500 ABD doları + gibi fiyatlarla hizmet vermektedir. Ayrıca 25 Dolar civarında bir dergi bünyesinde yemek planı, 35 Dolar civarında ise vücut geliştirme egzersiz planı’nı online olarak web sitesi üzerinden satmaktadır.

Dünyaca ünlü isimler olan, Kylie Jenner, Amber Rose, Nicki Minaj ve Kourtney Kardashian’da Amanda Lee’nin mağazasını kullanan isimler arasında yer almaktadır.

Bentley ve Range Rover marka araçları olan Amanda Lee ayrıca LV, Gucci ve Channel gibi ünlü markaları kullanmayı tercih etmektedir.

Sevgilisi hakkında hiç bir sosyal medya, magazin ve haber sitesinde bilgi yer almamaktadır. Bekar’dır. Boyu 1.75 cm, kilosu ise 56’dır. Göz rengi ise Ela’dır.

1 Yorum

  1. TEBRİK ETMEK GEREK, GENÇ YAŞTA BÜYÜK BAŞARI… BABASINDAN BAHİS YOK. CİDDİ BİR KİŞİLİK GİBİ GÖRÜNÜYOR… TANIŞMAK İSTERDİM, TÜRKÇE KURS ÖĞRETMENİ OLMAK İÇİN !!!

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz