Aliye Timisi Ersever

Aliye Timisi Ersever Sarayın kaç uçağı var? sorusu ile gündem olmuştur. Hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Aliye Timisi Ersever Kimdir?

Aliye Timisi Ersever siyasetçi, Türkiye Büyük Millet Meclisi 28. Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Milletvekili. Babası Mustafa Timisi’de siyasetçidir. Mustafa Timisi TBMM 14. ve 15. dönem Sivas, 18. dönem İstanbul milletvekilliği ve Türkiye Birlik Partisi genel başkanlığı yapmıştır.

Aliye Timisi, Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunudur. 1994 ve 1999 yılları arasında Almanya Münster Başkonsolosluğu’nda sosyal hizmet uzmanı olarak çalışmıştır.

Siyaset Hayatı:

12 Eylül 1980 darbesi sonrasında babası Mustafa Timisi ile birlikte siyaset yapmıştır. 1989 yılında Sosyal Demokrat Halkçı Parti (SHP) Bakırköy ilçe örgütünde mahalle delegesi, 2005 yılında ise Cumhuriyet Halk Partisi üyesi olmuştur. 2011’de CHP Ankara İl Başkanlığı Yönetim Kuruluna giren Ersever, Kadından Sorumlu İl Başkan Yardımcısı olmuştur. 2014 yerel seçimlerinde Çankaya Belediyesi Meclis üyeliğine seçilmiştir.

Cumhuriyet Halk Partisi’nde Kadın Kolları Merkez Yönetim Kurulu üyesidir. 2023 Türkiye Genel seçimlerinde CHP’den Ankara’yı temsilen TBMM milletvekili seçilmiş, mecliste Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu’nda görev almıştır.

Aliye Timisi Ersever Nereli?

Aliye Timisi Ersever aslen Sivas’lıdır. Sivas’ın Divriği İlçesi’nde dünyaya gelmiştir.

Resmi instagram hesabı @aliyeersever, resmi twitter hesabı ise @AliyeErsever ‘dir.
Aliye Timisi Ersever1 jpg

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz