Ali Engin

Ali Engin İzmir Narlıdere Belediye Başkanı. Hakkında merak edilen tüm detaylar! Kısaca eğitimi, çalışmaları, kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

Ali Engin Kimdir?

Ali Engin iş insanı, girişimci, İzmir Narlıdere Belediye Başkanı. Ege Üniversitesi Edebiyat Tarih Bölümü mezunudur. Ayrıca Ege Üniversitesi İşletme Programını tamamlamıştır. Engin İnşaat Gayrimenkul Geliştirme Yönetim Kurulu Başkanı olarak iş hayatınıda sürdürmektedir.

Öğrencilik yıllarında gayrimenkul yatırımları ile ilgilenmiş, vatani görevini Gaziemir’de bedelli olarak yapmıştır. 7 kardeştir. İnşaat işine ağabeylerinin desteği ile başlamıştır. 1995 yılında İzmir Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Yüksel Çakmur aracılığıyla aktif siyasete girmiştir. 1999 senesinde Karşıyaka’da ilçe yöneticisi, 2002’de ise il yönetiminde görev yapmıştır.

İzmir Narlıdere Belediye Başkanlığı görevini sürdüren Engin, İzmir Müteahhitler Derneği, İzmir Ticaret Odası, BİLSES Vakfı, Karşıyaka Spor Kulübü ve Atatürkçü Düşünce Derneği Karşıyaka Şubesi’nde aktif görevler üstlenmiştir.
Ali Engin4 jpg
Cumhuriyet Halk Partisi bünyesinde bir çok alanda çalışmalarda bulunmuştur.

Karşıyaka İlçe Yönetim Kurulu Üyesi
İzmir İl Yönetim Kurulu Üyesi
İzmir İl Başkan Yardımcısı
2012-2015 yılları arasında CHP İzmir İl Başkanlığı
25. 26. ve 27. Dönem CHP İzmir 2. Bölge Milletvekilliği Adaylığı bulunmaktadır.

Ali Engin Nereli?

Ali Engin aslen Tunceli’lidir. Baba tarafından Tunceli İli’nin Pertek İlçesi nüfusuna kayıtlıdır. Uzun yıllardır yaşantısını ailesi ile birlikte İzmir’de sürdürmektedir.

2023 yılının Ağustos ayında katıldığı bir canlı yayın program esnasında beyin kanaması geçirmiştir. Beynine pıhtı attığı ve entübe edildiği bildirilen Ali Engin’in sağlık durumu ile ilgili henüz net bir açıklama yapılmamıştır. Sağlık sorunu sonrasında, siyaset dünyasından pek çok isim “geçmiş olsun” dileklerini sosyal medya hesaplarından iletmiştir. CHP Narlıdere Belediye Başkanı Engin’in hastanede yoğun bakımda olduğu belirtilmiştir.

Ali Engin Kaç Yaşında?

Ali Engin 58 yaşındadır. Doğum tarihi 1965, doğum yeri Tunceli Pertek.

Evlimi? Eşi Kim?

İlke Engin ile evlidir. 30 yılı aşkın süredir Karşıkaya’da yaşayan Engin’in eşi İlke Hanım mimar’dır. Müteahhitlik yapan Engin, görevi nedeniyle işini, eşine teslim etmiştir.

Resmi instagram hesabı @aliengin.chp ‘dir.
Ali Engin2 jpg

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz