Dilan Yeşilgöz

0

Dilan Yeşilgöz hakkında merak edilen soruların cevapları. Aslen nereli? kaç yaşında? evli mi? kimdir? hayatı, biyografisi.

1977 yılında Ankara’da dünyaya gelen Dilan Yeşilgöz baba tarafından aslen Tunceli Merkeze bağlı Korto Köyü nüfusuna kayıtlıdır. Babası uzun yıllardır Hollanda da yaşamakta günümüzde Utrecht Üniveristesi Kriminoloji dalında doçent ola­rak çalışmaktadır.

Dilan Yeşilgöz ise 23 Mart 2017 yılından beri VVD’nin Aşağı Saray fraksiyonunun bir üyesidir. Geçmiş dönemde Amsterdam’da Bureau DNW’nin danışmanı / kıdemli danışmanı ve başkentteki konsey üyesiy olarak çalışmış, VVD grubunun enerji politikası, iklim, özgürleşme ve medya politikasının sözcüsüdür.

2009 yılından beri, VVD (Halkın Özgürlük ve Demokrasi Partisi).
27 Mart 2014 – 6 Nisan 2017 Amsterdam Belediye Meclisi Üyesi. 2014’teki yerel seçimlerde 45 kişilik Amsterdam belediyesi ana-kent meclisine (hükümetin büyük ortağı) Sağ-Liberal VVD partisinden girmiştir.
2015 – Mart 2017 Amsterdam Bureau DenW, danışman ve eğitmen danışma bürosu.
23 Mart 2017’den itibaren ise Genel Devletler Temsilciler Meclisi üyesi olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Evlidir ve uzun yıllardır Amsterdam da yaşamaktadır.

2019 yılında Ahmet Erdoğan ve Mehmet Akkoç’un da konuşmacı olarak katıldığı RTL-Z’de yayınlanan ‘Van Liempt Live’ adlı programa katılmış, Türkleri Hollanda’da devlet içinde devlet olmakta itham etmiş ve hedef göstermiştir.

İlginizi Çekebilir :   Kadim Durmaz

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz