Diren Polatoğulları

Diren Polatoğulları Yalı Çapkını Kazım karakteri için kamera karşısına geçmiştir. Usta oyuncu hakkında hayranları tarafından merak edilen soruların cevapları. Kısaca oyunculuk kariyeri, biyografi ve hayatı.

Diren Polatoğulları Kimdir?

Diren Polatoğulları tiyatrocu, sinema, film ve dizi oyuncusu. Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde oyunculuk eğitimi almıştır. Günümüze kadar rol aldığı pek sinema, film ve dizi ile adından söz ettirmeyi başarmıştır.

Tiyatro kökenli olan usta oyuncu, bir yandan setlerde, kalan vakitlerinde ise tiyatro sahnesinde çalışmalarını sürdürmektedir. Konuşmayı çok sevdiğini, uzun sohbetlerin yapıldığı sofra insanı olarak tanımlıyor kendisini. Ayrıca kendisi için merhametli, komik, düzgün biri ve dümdüz biri olduğunu dile getirmiştir. Muhabbeti çok seven, anlatmayı, dinlemeyi seven, dinlediğinden ise bir şeyler üretmeye çalıştığını belirtmiştir.

Bunların yanı sıra bir röportaj’da, biraz patavatsızımdır ama romantik değilim de diyemem, yani patavatsız romantik diyelim. Bazen iltifat etmeye çalışırsın, pot kırarsın falan ya, öyle işte. Düz adamım, istediğimi söylerim, içimde kalmaz. Açıklamasında bulunmuştur.

Mesleki kariyerinde ise hemen çalışmaya başlayabilen bir yapısı olmadığını, önce sindirmesi gerektiğini ardından yavaş yavaş kabullendiğini aktarmıştır. Başlayınca da sonuna kadar devam ettirip daha iyisini yapmaya çalışan bir yapıya sahiptir.

Son dönemde rol aldığı diziler ile dahada popüler olan Polatoğulları, sokakta insanların kendisine rol aldığı karakterler ve dizilerde geçen Kâzım Ağa, Esmeee, Sen saya iyi bak gibi laflarla kendisine seslendiklerine sözlerine eklemiştir.
Diren Polatogullari2 jpg

Diren Polatoğulları Evlimi?

Diren Polatoğulları 12 yıldır evli ve bu evliliğinden bir kız babasıdır. Eşi, kızı, ailesi ve özel hayatı hakkında herhangi bir bilgi bulunmamaktadır.

Basketbolu çok seven başarılı oyuncu koyu bir Beşiktaş taraftarıdır. Fanatizm derecesinde Beşiktaşı sevdiğini dile getirmiştir.

Diren Polatoğulları Nereli?

Diren Polatoğulları aslen Tunceli’lidir. Doğma büyüme ise İstanbul. Babası Tunceli Ovacık, annesi ise Malatya Akçadağ’lıdır.

Yaşanan deprem felaketinde annesinin Malatya Akçadağ, ören Köyünde neredeyse tüm evlerin yıkıldığını maalesef kayıplarda verdiklerini aktarmıştır.

Annesi ve babası muhasebeci ve emekliler. İki kardeştir, bir kız kardeşi vardır. Birde kalp krizinden abisini 47 yaşında kaybetmiştir.

Nevşehir’de 6 sene okuyan Diren Polatoğulları İşletmeyi kazanmıştır. Oyunculukla hiç ilgisi olmayan, 1. sınıfta neredeyse hiç okula gitmeyen ve sınavlara girmeyen bir eğitim dönemi olmuştur. Uzatınca canı sıkılmış ve çalışmaya başlamış, kış turizminde, organizasyonlar yapmaya, para kazanmaya başlamıştır. Hem çalışıp hem gezdiğin ‘Work and Travel’ programıyla Alaska’ya gitmiş, balık temizlemiştir. 5 ay Londra’ya gitmiş ve bir restoranda çalışmıştır. Döndüğünde 4. sınıfta ne yapmaya karar vermesi gerektiğini, ardından oyunculuk yapabilirmiyim sorusunu kendisine sormuştur.

Ardından internettten araştırma yaparak, oyunculuk okullarına bakmıştır. Devlet okulları için yaş sınırı olduğu için bu fırsatı kaçırmıştır. Daha sonra, Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nin ilanını görmüş ve sınava girmiştir. 25 yaşında sınavlar için Nevşehir’e gidip gelip 8 senenin sonunda işletmeyi de bitirmiştir. O sıralarda tiyatro sahnesinde yer almaya başlamış, Müjdat Gezen’le çalışmış akabinde oyunculuk dünyasına giriş yapmıştır.
Diren Polatogullari7 jpg

Diren Polatoğulları Kaç Yaşında?

Diren Polatoğulları 43 yaşındadır. Doğum tarihi 12 Şubat 1980, burcu ise kova’dır.

Diren Polatoğulları Boyu

Diren Polatoğulları 1.78 boyunda ve 74 kilodur.

Diren Polatoğulları Oynadığı Diziler

Diren Polatoğulları Yalı Çapkını adlı dizide Kazım Ağa karakteri ile büyük ilgi görmüştür. Usta oyuncunun, Bez Bebek dizisinde oynadığı yönünde haberler mevcut olsada, Bez Bebek dizisinde rol almamıştır. Özellikle Bilesinnnn repliği ile de son yıllarda sosyal medyanın gündemine oturmuştur.

Başarılı oyuncunun rol aldığı diziler ise şu şekildedir.

Kurtlar Vadisi Pusu (Ferman Sarıbaş) (2009)
Üsküdar’a Giderken (İlhan) (2011)
Karadayı (İbrahim Durak) (2012)
Son (Kemal Yıldırım)
Kaçak (Kulaksız) (2013)
Eski Hikaye (Metin) (2014)
Maral: En Güzel Hikayem) (Ali Marmara) (Konuk oyuncu) (2015)
Komedi Türkiye (Oyuncu)
Hayat Şarkısı (Demir) (2016)
Şevkat Yerimdar (Şefik Özükötü) (2017-2018)
Bir Umut Yeter (Salih) (2018)
Bir Aile Hikayesi (Genç Şakir Mutlu) (Konuk oyuncu) (2019)
Kuruluş Osman (İvan Skokov) (2020)
Numan
Kırmızı Oda (Hamdi Baba) (2021)
Üç Kuruş (İrfan Kahraman / Ferhan Şensoy (Başrol oyuncusu) (2021-2022)
Yalı Çapkını (Kazım Şanlı) (2022)

Rol Aldığı Sinema Filmleri:

Saklı Hayatlar Oğuz (Yardımcı oyuncu (2010)
Aşk ve Devrim (Kılıç) (2011)
Bir Ses Böler Geceyi (Ekrem)
Kurtuluş Son Durak (Arabulucu) (2012)
Kırık Kalpler Bankası (Hüseyin) (2015)
Küçük Esnaf (Osman) (2016)
Karanlık Şehir Hikayeleri: Kilit (Aslan) (2022)
Başkan Fikri (Başrol oyuncusu)

Resmi instagram hesabı @direnpolatogullariofficial ‘dır.
Diren Polatogullari4 jpg

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz