Ali Biçim

Ali Biçim hakkında merak edilen kaç yaşında? aslen nereli? boyu, kilosu kaç? burcu nedir? eğitimi gibi soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1987 yılının Nisan ayında dünyaya gelmiş, burcu koç, boyu 1.65 cm, kilosu ise 72. Kendisinden 9 yaş küçük Eda Biçim isminde bir kız kardeşi vardır. En son Fox Tv ekranlarında Ali Biçim Show’u hazırlayıp sunan ünlü isim aslen Kocaeli İzmit’lidir. Tekstilci bir ailede yetişmiş, küçük yaşlarda iken anne ve babası ayrılmış ardından İstanbul’a yerleşmiştir. Her zaman tiyatro ve oyunculuğu içinde hissetmiş ve mutlaka bu sektörde yer alması gerektiğini düşünmüştür.

İstanbul Bahçelievler Anadolu Lisesi ardından Beykent Üniversitesi Oyunculuk Bölümü’nden mezun olmuş, Sahne ve Gösteri Sanatları’nda da eğitim almıştır.

İlk çıkışını Michael Jackson’a ait Beat It isimli parçadan etkilenip Just Pide isimli kayıt ettiği klip ile gerçekleştirmiş ve o dönemde Ana Haber Bültenlerinin aranan ismi olmayı başarmıştır.

Bir dönem oyuncu Gupse Özay, Okan Bayülgen’in eski eşi Sirin Ediger ve Melis Tüzüngüç gibi isimlerle adı sıkça magazin gündeminde yer alan ünlü isim, komedyenliğin yanı sıra sunucu, oyuncu ve yazar’dır.

Ali Biçim sosyal medya hesapları;

Son dönemlerde Youtube ve sosyal medya hesaplarında Mesut Can Tomay ile birlikte birbirinden komik videolarını takipçileri ile paylaşmaktadır. Sosyal medya hesaplarında ciddi bir takipçi sayısına sahip olan başarılı oyuncunun günümüzde resmi instagram hesabındaki takipçi sayısı 602bin civarındadır. Youtube video kanalındaki abone sayısı ise 769 B. civarında seyretmektedir.

Oynadığı filmler;

2019 – Sar Başa (Sinema Filmi)
2016 – Propaganda 2 (Sinema Filmi)
2013 – Babam Sınıfta Kaldı (TV Dizisi)

2 Yorumlar

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz