Mesut Can Tomay

Mesut Can Tomay hem sosyal medya, hem de oyunculuk dünyasının başarılı isimlerindendir. Hakkında ise genellikle boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? aslen nereli? oynadığı sinema ve diziler gibi bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1999 yılının Haziran ayında İstanbul’da dünyaya gelen Mesut Can Tomay baba tarafından aslen Kars’lıdır. Bir ziyaretçimizinde uyarısı üzerine daha önce bir çok kaynakta belirtilen Trabzon’lu bilgisi araştırılmış ve hatalı bilgi olduğu anlaşılmıştır. 9 yaşına kadar ilköğretim 2. sınıf dahil, Kars’ın Yusufpaşa Mahallesi’nde doğmuş ve büyümüştür. Alttaki video da bu konu ile kendi açıklamaları bulunmaktadır. Burcu ikizler, boyu ise 1.68 cm’dir.

İlk oyunculuk deneyimini Türkün Uzayla imtihanı isimli dizi ile gerçekleştirmiştir. Özellikle dizi ve televizyon dünyası öncesinde çekmiş olduğu vine videoları ve katıldığı Yetenek Sizsiniz yarışması ile tanınmıştır. Eğitim ve kilo gibi merak edilen bilgilerine ise henüz ulaşılamamıştır.

Ünlü isim Acun Ilıcalı tarafından hazırlanan ve sunulan Yetenek Sizsiniz isimli yarışma programında yaptığı taklitler ile büyük beğeni kazanmış, yarışmada yarı finale kadar yükselmeyi başarmıştır.

Mesut Can Tomay oynadığı diziler;

2012 – Türkün Uzayla İmtihanı (Tarkan Yıldırım)
Gönül Hırsızı (Necdet)
2014 – Hom Ofis (Mertcan)
2016 – Kördüğüm (İsot)
Tam Kafadan (İsmail)

Oynadığı sinema filmleri;

2013 – Mc Dandik (Mc Hela)
2016 – İkinci Şans
2017 – Maide’nin Altın Günü (Yağmur)

Sosyal medya dünyasında aktif olarak takipçileri için paylaşımlarını sürdürmektedir. Günümüz itibariyle resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 1milyon civarındadır. Youtube video kanalında ise toplam 1,54 Mn abonesi bulunmaktadır. Youtube dünyasına 2019 yılında giriş yapmış kısa süre içinde binlerce abonesi olmuştur. Youtube videolarında genellikle Ali Biçim ile birlikte çekmiş oldukları videoları takipçileri ile paylaşmaya devam etmektedir.

2 Yorumlar

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz