Melis Tüzüngüç

Melis Tüzüngüç hakkında merak edilen boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? oynadığı sinema ve diziler gibi soruların cevapları. Kısaca oyunculuk hayatı, kariyeri ve biyografi bilgileri.

1994 yılının Ekim ayında İstanbul’da dünyaya gelen güzel oyuncu Melis Tüzüngüç Terazi burcudur. Boyu 1.64 cm, kilosu ise 49’dur.

Anne ve babası Melis çok küçük yaşta iken ayrılmışlardır. Annesi ile hiç görüşmediğini ancak babası ile de hiç kopmadıklarını dile getirmiştir. Küçükken Babannesi’ni annesi sandığını, ilerleyen süreçte bu durumu öğrendiğinde kendisinde bir travma oluşmadığını çünkü Babaannesi ve Dedesi sayesinde hiç anne ve baba yokluğu hissetmediğini dile getirmiştir. Lise yıllarından bu yana ekranlarda olan güzel oyuncu, bir gün okuldan döndüğünde lise kıyafetlerini çöpe attığını, babaannesi’ne ise Lise eğitimini açıktan bitireceğini ve oyunculuk hayatına devam etmek istediğini söylemiştir. O dönemde ilk dizi oyunculuk deneyimini Yıldız Masalı adlı dizide Gökhan Özen ile birlikte başrol oyuncu olarak paylaşmıştır. Hiç eğitimi olmadan bu işe girdiğini çünkü yeteneğin içten gelen bir şey olduğuna inandığını aktarmıştır.

Herkes tarafından sesininde çok beğenildiğini ilerleyen süreçte kendisini şarkı söylerken görünmesi durumunda şaşırılmaması gerektiğini aktarmıştır. Kendisine ait bir kaç şarkısının olduğunu, bestesinin ve sözünün kendisine ait olduğunu bir röportaj’da okur severler ile paylaşmıştır. Müzik Melis Tüzüngüç ‘ün yaşamının her alanında yer almaktadır, ayrıca zamanla yeni şeyler yaratıp paylaşmaktan büyük keyif almaktadır.


Günümüzde ise tek hayalinin kendi filmini çekmek olduğunu belirten güzel oyuncu, bunun için yazmaya bile başlamıştır.

Özellikle ekran severler tarafından rol aldığı Kanatsız Kuşlar dizisi ile hatırlanmaktadır. Sosyal medya hesaplarını aktif bir şekilde kullanan güzel oyuncunun günümüz itibariyle resmi instagram hesabındaki takipçi sayısı 284bin civarındadır.

Bir dönem ismi Ali Biçim ve Uraz Kaygılaroğlu ile anılan Tüzüngüç’ün sevgilisinin pilot Atakan Gürakar olduğu ve ailesi ile de tanıştırdığı bazı medya kaynalarında yer almaktadır.

Melis Tüzüngüç oynadığı sinema ve diziler;

2011 – Yıldız Masalı
2012 – Harem
2013 – Babam Sınıfta Kaldı
2014 – Şimdi Onlar Düşünsün
2015 – Baba Candır
2015 – Koyverdin Gittin Beni
2015 – Karaman’ın Koyunu
2017 – Kanatsız Kuşlar
2018 – Bekarlığa Feda

Hakkında son olarak tam bir belgesel aşığı olduğunu, hayatında olmaz olmazlardan birisinin müzik olduğunu ve dans etmeyi çok sevdiğini de söyleyebiliriz.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz