Abdüllatif Şener

Abdüllatif Şener hakkında merak edilenler. Aslen nereli? kaç yaşında? kimdir? Siyaset kariyeri, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1954 yılında dünyaya gelen Abdüllatif Şener aslen Sivas, Yıldızeli İlçesi nüfusuna bağlıdır.

Çerkes asıllı olan Abdüllatif Şener, akademisyen, TBMM eski milletvekili, eski Başbakan Yardımcısı, Türkiye Partisi kurucusu ve Maliye Eski Bakanı’dır.

TBMM 19. Dönem ve 20. Dönem Refah Partisi, 21. Dönem Fazilet Partisi, 22. Dönem Adalet ve Kalkınma Partisi Sivas milletvekili olarak görev yapmıştır.

İlköğretim, Ortaokul ve Lise eğitimini memleketi Sivas’ta tamamlamış ardından Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun olmuştur. Yine Ankara Üniversitesi’nde Doktora yapmış, ayrıca Gazi Üniversitesi Bolu İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde dekan yardımcısı olarak görev yapmış, Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü’nde öğretim üyeliği görevinde bulunmuştur.

2018 yılında CHP Konya Milletvekili olarak siyaset hayatına dönüş yapan Abdüllatif Şener, Berrin Şener ile evlidir ve bu evliliğinden Bedirhan, Beyza, Elif Zehra ve Şamil isimlerinde dört evladı vardır.

Osmanlı Maliyesinin Şeffaflaşması, Sona Doğru Osmanlı ve Tanzimat Dönemi Osmanlı Vergi Sistemi isimli eserlere imzasını atmıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz