Abdullah Güler

Abdullah Güler 27. Dönem Adalet ve Kalkınma Partisi İstanbul Milletvekili’dir. Peki aslen nereli? kaç yaşında? hakkında merak edilenler, kısaca biyografi ve hayatı.

28 Mart 1969 tarihinde aslen Sivas’ta dünyaya gelmiştir. Annesi Fatma Hanım, babası ise Ali Bey’dir. İlköğretim, Ortaokul ve Lise eğitimini doğup büyüdüğü memleketi Sivas’ta tamamlamış, ardından İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. Mezuniyetin ardından uzun seneler serbest avukat olarak çalışmıştır.

Daha sonra TOKİ Başkan Danışmanı ve Hukuk Müşaviri olarak görev yapmış, 2016 ve 2018 seneleri arası Türkiye Okçuluk Federasyonu Başkan Yardımcılığı görevini üstlenmiştir.

2003 ve 2015 seneleri arasında ise Adalet ve Kalkınma Partisi İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyeliği ve İl Başkan Yardımcılığı, 2009 ve 2014 arasında ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeliği ve Hukuk Komisyonu Başkanlığı yapmıştır. Okçular Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi’dir. Sultangazi Belediye Meclisinde Meclis 1. Başkan Vekilliği görevine seçildi, İBB Meclis üyeliği yaptı.

Günümüze kadar farklı Sivil Toplum Kuruluşlarında Kurucu Üye ve Hukuk Danışmanlığı görevlerinde yer aldı. AK Parti İstanbul Milletvekili – TBMM Adalet Komisyonu Üyesi – Türkiye/Güney Kore Dostluk Grubu Başkanı.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz