Yusuf Kenan Çalık

Yusuf Kenan Çalık A Spor ekranlarında yaptığı objektif yorumları ile dikkat çekmeye devam ediyor. Hakkında merak edilen soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Yusuf Kenan Çalık Kimdir?

Yusuf Kenan Çalık gazeteci, spor yorumcusu, editör, yazar. 7 yaşına kadar yaşantısını İstanbul, 11 yaşına kadar ise Ankara’da sürdürmüştür. 11 yaşında Fransa’ya giden Çalık, Ortaokul, Lise ve Üniversite eğitim hayatını Fransa’da tamamlamıştır.

Yusuf Kenan Çalık Nereli?

Yusuf Kenan Çalık İstanbul doğumludur.

Yusuf Kenan Çalık Kaç Yaşında?

Yusuf Kenan Çalık 41 yaşındadır. Doğum tarihi 1982, doğum yeri İstanbul.
yusuf kenan calik4 jpg
2007 yılında Fransa’dan Türkiye’ye dönüş yapan Çalık, Fenerbahçe Spor Kulübü’nde çalışmaya başlamıştır. Daha sonra Fenerbahçe Televizyonu, TRT, Tivibuspor ve NTV’de çalışmıştır. Arada Lig Radyo ve Radyo 24 Spor’da program yapmıştır.

Akşam Gazetesi ve FourFourTwo dergisinde de yazıları yayınlanmıştır. 2021 yılının Kasım ayında medyadaki görevinden ayrılan Çalık, L1 Üçgen ailesi ile birlikte hem ana kanal olan L1 Üçgen hem de kendi kanalı Mösyö Futbol’da içerik üretmiştir.

Uzun süredir yorumculuk yapma fikri olan Çalık, Ekim ayından bu yana ise A Spor ekranlarında yorumcu olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Fırsat buldukça yurt dışında farklı işlere imza attığını dile getiren başarılı isim, İspanyolca, Fransızca ve İngilizce bilmektedir.

Yusuf Kenan Çalık Evlimi?

Yusuf Kenan Çalık Elif Çalık ile evlidir. Bu evliliğinden 22 Temmuz 2023 doğumlu Kerim Marcel Çalık isminde bir oğlu vardır.

Melike Çelik‘in sunduğu ve Ogün Şahinoğlu’nun da konuk olarak yer aldığı A Spor ekranlarında objektif yorumları ile programa katılmaya devam etmektedir.

Sık sık hangi takımlı olduğu yönünde sorular merak edilmektedir. Fenerbahçe bünyesinde çalışmış olsada, hangi takımı tuttuğu ile ilgili herhangi bir açıklaması bulunmamaktadır.

Resmi twitter hesabı @YusufKenan_, resmi instagram hesabı ise @yusufkenan ‘dır.
yusuf kenan calik5 jpg

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz