Volkan Doğan

Volkan Doğan iş dünyasında ve siyaset dünyasındaki başarıları ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Peki kimdir? aslen nereli? kaç yaşında? evli mi? hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografisi.

1982 yılında Eskişehir’de dünyaya gelen Volkan Doğan baba tarafından aslen Emirdağ’lı, anne tarafından ise (Mihalıççık) Malıçlıdır. Annesi Hatice Doğan, babası ise Bayram Doğan’dır. Hakan ve Hilal isimlerinde bir erkek bir de kız kardeşi vardır. Çamlıca Mahallesi’nde bulunan Kıbrıs İlköğretim ardından, Atatürk (Devrim) Ortaokulu ve Süleyman Çakır Lisesinde eğitimini sürdürmüştür. Ancak henüz Lise 1. sınıfta iken babasının vefat etmesi sonucu okulu bırakmak ve ailenin geçimi için çalışmak zorunda kalmıştır. Lise eğitimini daha sonra tamamlamıştır. 3 çocuklu bir ailenin en büyük erkek çocuğudur. Pazarlara çıkmış, işportacılık yapmış daha sonra kendi çapında bir mağaza açmıştır. Henüz 25 yaşına geldiğinde ise Eskişehir merkez olmak üzere farklı illerde 8 mağazaya sahip olmuştur. Siyasete ise sonrasında atılmıştır.

2009 senesinde Adalet ve Kalkınma Partisi Odunpazarı Meclis Üyesi olan Volkan Doğan, 26 yaşında iken Eskişehir’in genç meclis üyesi seçilmiştir. Salih Koca ve Süleyman Reyhan’ın il yönetimlerinde görev almış, 30 yaşında Teşkilat Başkanlığı yapmış, Süleyman Reyhan, Coşkun Şengün ve Ercan Kelleci’nin görev yaptığı Odunpazarı İlçe Başkanlığına atanmıştır.

Sırası ile AR-GE Başkanlığı, Tanıtım Medya Başkanlığı görevlerinde bulunmuş, 2012 4. Olağan Kongresi’nde tekrar il yönetim kurulu üyeliğine seçilmiş ve İl Teşkilat Başkanlığı görevini üstlenmiştir. 2014 yılının Temmuz ayında AK Parti Odunpazarı İlçe Başkanlığı görevine atanmıştır.

15 sene gibi uzun bir süredir hazır giyim sektöründe faaliyet göstermekte olan Doğan, Azerbaycan Sumgayıt Devlet Üniversitesi Tarih ve Coğrafya bölümü ayrıca, Anadolu Üniversitesi Sosyoloji Bölümü öğrencisi’dir.

Betül Doğan ile evlidir, bu evliliğinden Serra ve Berra isimlerinde iki kızı vardır.

Volkan Doğan günümüzde ise Ak Parti Odunpazarı Belediye Başkan Adayı olarak açıklanan isim olmuştur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz