Ushan Çakır

Ushan Çakır Kahraman Babam Cem karakteri ile oyunculuk kariyerini sürdürmektedir. Rol aldığı bir çok sinema ve dizi ile adından söz ettiren yakışıklı oyuncu hakkında merak edilen soruların cevapları. Kimdir? aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? eğitimi, oynadığı sinema ve diziler. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Ushan Çakır Kimdir? Nereli?

1984 yılının Mayıs ayında dünyaya gelen yakışıklı oyuncu aslen İzmir, Karşıyaka’lıdır. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro mezunudur. İlk dizi oyunculuk deneyimini 2003 yılında rol aldığı Bir İstanbul Masalı adlı dizi ile gerçekleştirmiştir. Ushan isminin anlamı sorulduğunda, Us akıl demek, Turhan, Ayhan gibi isim olduğunu belirtmiştir. İsmini annesinin öğretmen arkadaşı Ümit Hanım koymuştur. Annesi emekli resim öğretmenliğinin ardından ÇYDD’de çalışmıştır. Babası da bir bankadan emekli olmuştur. Kendisinden büyük bir ablası var ve bir otelde çalışmaktadır. Ailesinin günümüzde de yaşantılarını İzmir’de sürdürdüklerini belirtmiştir.

İzmir Karşıyaka’da doğup büyüyen Ushan Çakır, rahat bir ortamda yetişmiştir. Ortaokul ve lisede oyunlarda oynamış, hatta başka okullarda konuk oyuncu olarak yer almıştır. İlerleyen süreçte ise konsevartuvar sınavına girmiş, kabul edilmiş ve İstanbul’a taşınmıştır.

Ushan Çakır Boyu, Kaç Yaşında?

Boyu 1.75 cm, kilosu 70, burcu ise ikizler’dir. 2021 yılı itibariyle 37 yaşındadır. @ushanckr olarak kullandığı resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı günümüz itibariyle 121bin civarındadır. Son dönemlerin en yetenekli oyuncuları arasında gösterilmektedir. İlk kez başrol oynadığı Uluslar arası ödüllü Sev Beni isimli film de Cemal karakteri için kamera karşısına geçmiştir.

Ushan Çakır Evli mi? Sevgilisi Kim?

Bekar olan yakışıklı isim bir dönem Ezgi Asaroğlu, Beste Bereket ve Özlem Yılmaz gibi isimlerle sık sık magazin gündeminde yer almıştır. Bir kaç senedir ise güzel oyuncu Damla Sönmez ile nişanlığı olduğu haberleri gündeme gelse de ayrıldıkları açıklanmıştır. Ancak 2021 yılında resmi sosyal medya hesapları üzerinde tekrar takipleştikleri belirtiliyor. Ünlü isimlerin tekrar birleştilermi soruları cevap arıyor.

Bir İstanbul Masalı, Belalı Baldız, Kuzey Rüzgarı, Gece Gündüz, 20 Dakika, Kurt Seyit ve Şura gibi bir çok dizide rol almış özellikle 2011 senesinde Leyla ile Mecnun’da canlandırmış olduğu Arda karakteri ile gönülleri fethetmiştir. Dedemin İnsanları, Uzun Hikaye ve Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikayesi, Kara Ekmek gibi projelerde rol almıştır. Kanal D ekranlarında yayınlanan Kara Ekmek dizisinde Mehmet karakterini canlandırmıştır. 2021 yılında ise Kahraman Babam dizisinde Cem karakterine hayat vermiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz