Beste Bereket

1982 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Beste Bereket Mimar Sinan Üniversitesi Konservatuvarı Tiyatro Bölümünden mezun olmuştur.

Beste Bereket 2015 yılında eski manken, model ve fotoğraf sanatçısı Serdar Önal ile evlenmiştir. Bu evliliğinden 2017 doğumlu Lea isminde bir kızı vardır.

KRAFT adlı bir stüdyoyu oyuncu, müzisyen Teoman Kumbaracıbaşı ile birlikte kurmuş, 2010’da MTV Türkiye’de Sinema TR programında sunuculuk yapmıştır.

2005 senesinde Türev isimli uzun metrajlı film ile Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivalinde en iyi kadın oyuncu ödülünün sahibi olmuştur.

Ayrıca 2009 yılındada Altın Koza Film Festivalinde Beş Şehir adlı film ile en iyi yardımcı kadın oyuncu ödülünü almıştır.

Bugüne kadar Türev, 2 Süper Film Birden, Beş Şehir ve 300 hundert worte deutcsh sinema filmlerinin yanı sıra, Kaba Kurgu, Beste Bereket’le Sinema TR, Aynalar, Aşka Sürgün, Anadolu Kaplanı, Akümülatörlü Radyo, Sessiz Fırtına, Kayıp, Parmaklıklar Ardında, Kalp Ağrısı, Leyla ile Mecnun, Doksanlar ve Aşkın Kanunu gibi dizi ve programlarda yer almıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz