Ünal Karahasan

Ünal Karahasan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanlığına aday olduğunu duyurmuştur. Hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Ünal Karahasan Kimdir?

Ünal Karahasan siyasetçi, yazar, moderatör. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanlığına Kemal Kılıçdaroğlu, Özgür Özel ve Örsan Öymen’den sonra adaylığını açıklayan isim olmuştur. 2011 ve 2015 yıllarında Kocaeli Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili adayı olmuştur.

Ünal Karahasan Nereli?

Ünal Karahasan aslen Erzurum Şenkaya İlçesi nüfusuna kayıtlıdır.

İstanbul Üniversitesi| Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü mezunudur. Facebook açıklamasında şu bilgiler mevcuttur. Toplumsal Gelişmeci Paradigma Atölyesi’ nde * YÜZDE YÜZ KİTAP’ta * Şark Vilayetleri M.H. Der. Bşk. İmge Şehrinin Sokakları ve An’a Muhalefet İmgesel Açıklarda Sahici Izdıraplar isimli kitapların yazarıdır.
unal Karahasan3 jpg
Adaylık açıklamasında şu ifadelere yer vermiştir.

“Mustafa Kemal Atatürk’ün iki büyük eserine sahip çıkmaya geldim. Merhaba. CHP’nin ebedi lideri, Genel Başkanı Mustafa Kemal Atatürk’tür. Ben CHP’de önemli bir tartışmanın açılmasını önermeye geldim.

Kibir üreten, otoritaryal bir bakış üreten, zaten oryantal bir toplum olmanın kodlarından hepimize zaman zaman sirayet eden benmerkezciliği aşan, yeni bir yönelmeyi tartışmaya geldim. 38. Kurultayımızda Genel Başkanlık organının kaldırılarak Genel Sekreterlik yaklaşımına geçilmesini önermeye geldim.

Bizim partimizin genel başkanları, benim söyleyişimle bundan sonra dediğim olursa genel sekreterleri, partideki hizmetlerinden sonra, ülkeye borçlarını ödedikten sonra bir de dünyaya borçlarını ödemek üzere Sosyalist Enternasyonal Başkanlığı’na gitmelidirler. Çok değerli Genel Başkanımızın partideki görevlerinden sonra Sosyalist Enternasyonal Başkanı olarak görmeyi Türkiye için bir kazanç ve kıvanç olarak hayal ettim.”

Resmi twitter hesabı @unalkarahasan, resmi instagram hesabı ise @karahasanunal ‘dır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz