Uğur Karakullukçu

Uğur Karakullukçu futbol dünyasına yazıları ve yorumları damgasını vurmaya devam etmektedir. Günümüzde ise futbol severlerin kendisi hakkında bir çok sorunun cevabı merak edilmektedir. Kimdir? kaç yaşında? kiminle evlendi? aslen nereli? ve daha bir çok soruya cevap kimnereli.net’de…

Uğur Karakullukçu doğum yeri? doğum tarihi, aslen nereli?

1987 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiş, burcu ise Oğlak’tır. Baba tarafından ise bir programda belirttiği üzere aslen Sivas‘lıdır.


2009 yılında Yenilsen de Yensen de isimli program ile ilk televizyon deneyimini gerçekleştiren ünlü isim, aynı sene içerisinde Galatasaray Tv’de yorumcu olarak yer almıştır.

Ardından Taraf Gazetesinde köşe yazarlığı, Lig Radyo, Eski Açık, Avrupa’nın Sesi, Euro 2012 Günlüğü ve Hayatım Futbol isimli programları hazırlamış ve sunmuştur.

Tahsil döneminde iken futbol ile yazılar yazmaya başlayan Uğur Karakullukçu, günümüzde ise 2014 yılından bu yana A Spor kanalında yorumcu olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Mustafa Göksu’nun sunduğu Son Sayfa programında Haldun Domaç ve Didem Dilmen ile birlikte daimi yorumcu olarak yer almaktadır. Ayrıca aynı zamanda, Sabah Gazetesi bünyesinde Spor Dış Haberler Sorumlusu olarak görevini devam ettirmektedir. Sabah Gazetesi adına 2016 yaz olimpiyatlarını Rio de Janeiro’da takip eden isim olmuştur.


Eğitim hayatı;

Lise tahsilini, İstanbul Vefa Lisesi’nde tamamlamıştır. Ardından Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden başarı ile mezun olmuştur.

En fazla merak edilen sorulardan bir tanesi de evli mi? kiminle evli? ne zaman evlendi sorusunun cevabıdır.

Uğur Karakullukçu 2017 yılında Mine Çamur ile evlenmiştir. Nikah şahitliğini ise Türk futbolunun efsane isimlerinden Metin Tekin ve futbol yazarı Mehmet Demirkol yapmıştır.

Galatasaray başta olmak üzere futbol dışında, elinden geldiğince basketboluda takip etmektedir. Sıkı bir How I Met Your Mother dizisi hayranıdır. Onun dışında, Fringe, House, Lost, Prison Break, Mad Men ve Dexter dizilerinide beğeni ile izlemektedir. Eski dönemlerde blog yazıları ile bir çok futbol sever tarafından takip edilmiştir. 2009 yılında PcLioN FC başlığı ile bir blog yazmıştır. Blog’unda düzenli ülke puanı analizleri, Galatasaray alt yapısı yazıları ve genç oyuncu raporları ile ilgili ciddi araştırmalar yapmış ve yazılar yazmıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz