KimNereli.net

Didem Dilmen

Didem Dilmen Kimdir?

Didem Dilmen
Gerçek adı: Didem Dilmen
Doğum Tarihi: 1981 (38 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Bekar
Meslek: Spor Yorumcusu Yazar
Mezuniyet: İstanbul Üniversitesi
Doğum yeri: Ankara

Didem Dilmen Kimdir? Nereli? Kısaca Biyografisi

Özellikle Didem Dilmen ile ilgili en fazla merak edilen ve sorulan sorulardan bir tanesi Rıdvan Dilmen ile akraba mı?. Bu soruya bir röportaj’da sadece Rıdvan Dilmen‘in hayranı olduğunu, onun dışında hiç bir akrabalık bağının olmadığını açıklamıştır. Babası kimdir sorusunun cevabına ise ulaşılamamıştır.

Didem Dilmen Mezuniyeti ve eğitim durumu;

İstanbul Üniversitesi Reklamcılık bölümü mezunudur. Yaklaşık olarak 8 yıl gibi bir süre reklamcılık sektöründe üniversite mezuniyetinin ardından çalışma hayatı devam ettirmiştir. Sektör’de yaşanan krizin ardından işinden ayrılmak zorunda kalmıştır. Müşteri ilişkileri ve metin yazarlığı yapmıştır.

8 Mart 2018 tarihinde ise A Spor’dan Mustafa Göksu tarafından programa davet edilmiştir. Bu onun hayatının dönüm noktası olmuştur.

2008 senesinde Kadir Has Üniversitesi Spor İletişimi Sertifika Programına katılan Didem Dilmen, TRT ekranlarında yayınlanmış olan Formula 1 Spor Kulümü, Spor Manşet ve İlk Baskı isimli programların editörlük görevini üstlenmiştir.

Çok genç yaşlarda yazma denemeleri ile yazarlığa adım atmış, 1988’de ilk öykülerini kaleme almaya başlamış, henüz 17 yaşında iken çeşitli öykü dergilerinde yayınlanmıştır.

Didem Dilmen Ekran deneyimi;

2010 senesinde Lig Tv ekranlarında yayınlanan Tutkumuz Futbol programının editörlüğünü ve metin yazarlığını sürdürmüş ayrıca öyküleri edebiyat dergilerinde yayınlanmmıştır. Lig Radyo’da Cumartesi ve Pazar günleri saat 15 ve 17:00 arasında Didem Dilmen ile Dokuz Onbeş isimli program ile kariyerini sürdürmüştür. Günümüzde ise A Spor ekranlarında spor yorumları ile ekranların en fazla merak edilen isimleri arasında yer almaktadır.

Evli mi? Eşi kimdir? diye sıkça google üzerinden aratılmaktadır. Ancak bu sorunun cevabı ise, bilindiği kadarı ile bekar’dır.

Doğum yeri ve doğum tarihi;

1. 90 Artı isimli kitaba imzasını atan Didem Dilmen aslen Ankara doğumludur. 1981 yılında dünyaya gelmiştir. Gün ay olarak doğum tarihi bilgisi olmadığı için burcu’da bilinememektedir.

Hayatında unutamadığı maç ise; 1994 Dünya Kupası Finali olan Brezilya-İtalya maçıdır. Futbol dünyasında en sevdiği futbolculardan iki tanesi ise Romanya’nın efsanesi Hagi, ve İtalya’nın efsane ismi Totti’dir.

Boyu kilosu ve diğer merak edilen soruların cevaplarına maalesef ulaşılamamıştır.

Etiketler: ,

YORUMLAR

Yazıya 2 yorum yapılmış.

  1. Engin Gidener 2 Ocak 2019

    Alp pehlivan’ın yorumları hayli bilgiç (!) bir futbol adamı tarzında , futbol yorumları oldukça da taraflı kanal futbol yorumcuları tarafgirlikten uzak olmalı , kanal da buna müsaade etmemeli ,yorum tarzı da futbola pek uygun değil

  2. ersin tekmen 23 Mayıs 2019

    a spor tamamen gs tv oldu erman toroğlu istedigimi derim karşı yorum gelirse kanaldan gönderirim modunda serkan korkmaz da o ne derse onu tekrarliyo başka bir görevi yok yorum yapmaya kalkiyo sutudyo dagiliyo uzaktan maç izleyen biri bile daha iyi yorum yapar

Didem Dilmen
Gerçek adı: Didem Dilmen
Doğum Tarihi: 1981 (38 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Bekar
Meslek: Spor Yorumcusu Yazar
Mezuniyet: İstanbul Üniversitesi
Doğum yeri: Ankara
Popüler Kişiler Tümü
1.

Beren Saat

382.067 kez okundu

2.

Yusuf Aktaş

326.153 kez okundu

3.

Güncel Öztürk

316.026 kez okundu

4.

Tarık Akan

292.780 kez okundu

5.

Mustafa Miraç Kaya

226.110 kez okundu

6.

Tarkan

223.836 kez okundu

7.

Volkan Demirel

220.465 kez okundu

8.

Emre Mor

194.185 kez okundu

9.

Ersay Üner

189.392 kez okundu

10.

Serdar Ortaç

180.814 kez okundu