KimNereli.net

Didem Dilmen

Didem Dilmen Kimdir?

Didem Dilmen
Gerçek adı: Didem Dilmen
Doğum Tarihi: 1981 (38 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Bekar
Meslek: Spor Yorumcusu Yazar
Mezuniyet: İstanbul Üniversitesi
Doğum yeri: Ankara

Didem Dilmen Kimdir? Nereli? Kısaca Biyografisi

Özellikle Didem Dilmen ile ilgili en fazla merak edilen ve sorulan sorulardan bir tanesi Rıdvan Dilmen ile akraba mı?. Bu soruya bir röportaj’da sadece Rıdvan Dilmen‘in hayranı olduğunu, onun dışında hiç bir akrabalık bağının olmadığını açıklamıştır. Babası kimdir sorusunun cevabına ise ulaşılamamıştır.

Didem Dilmen Mezuniyeti ve eğitim durumu;

İstanbul Üniversitesi Reklamcılık bölümü mezunudur. Yaklaşık olarak 8 yıl gibi bir süre reklamcılık sektöründe üniversite mezuniyetinin ardından çalışma hayatı devam ettirmiştir. Sektör’de yaşanan krizin ardından işinden ayrılmak zorunda kalmıştır. Müşteri ilişkileri ve metin yazarlığı yapmıştır.

8 Mart 2018 tarihinde ise A Spor’dan Mustafa Göksu tarafından programa davet edilmiştir. Bu onun hayatının dönüm noktası olmuştur.

2008 senesinde Kadir Has Üniversitesi Spor İletişimi Sertifika Programına katılan Didem Dilmen, TRT ekranlarında yayınlanmış olan Formula 1 Spor Kulümü, Spor Manşet ve İlk Baskı isimli programların editörlük görevini üstlenmiştir.

Çok genç yaşlarda yazma denemeleri ile yazarlığa adım atmış, 1988’de ilk öykülerini kaleme almaya başlamış, henüz 17 yaşında iken çeşitli öykü dergilerinde yayınlanmıştır.

Didem Dilmen Ekran deneyimi;

2010 senesinde Lig Tv ekranlarında yayınlanan Tutkumuz Futbol programının editörlüğünü ve metin yazarlığını sürdürmüş ayrıca öyküleri edebiyat dergilerinde yayınlanmmıştır. Lig Radyo’da Cumartesi ve Pazar günleri saat 15 ve 17:00 arasında Didem Dilmen ile Dokuz Onbeş isimli program ile kariyerini sürdürmüştür. Günümüzde ise A Spor ekranlarında spor yorumları ile ekranların en fazla merak edilen isimleri arasında yer almaktadır.

Evli mi? Eşi kimdir? diye sıkça google üzerinden aratılmaktadır. Ancak bu sorunun cevabı ise, bilindiği kadarı ile bekar’dır.

Doğum yeri ve doğum tarihi;

1. 90 Artı isimli kitaba imzasını atan Didem Dilmen aslen Ankara doğumludur. 1981 yılında dünyaya gelmiştir. Gün ay olarak doğum tarihi bilgisi olmadığı için burcu’da bilinememektedir.

Hayatında unutamadığı maç ise; 1994 Dünya Kupası Finali olan Brezilya-İtalya maçıdır. Futbol dünyasında en sevdiği futbolculardan iki tanesi ise Romanya’nın efsanesi Hagi, ve İtalya’nın efsane ismi Totti’dir.

Boyu kilosu ve diğer merak edilen soruların cevaplarına maalesef ulaşılamamıştır.

Etiketler: ,

YORUMLAR

Yazıya 1 yorum yapılmış.

  1. Engin Gidener 2 Ocak 2019

    Alp pehlivan’ın yorumları hayli bilgiç (!) bir futbol adamı tarzında , futbol yorumları oldukça da taraflı kanal futbol yorumcuları tarafgirlikten uzak olmalı , kanal da buna müsaade etmemeli ,yorum tarzı da futbola pek uygun değil

Didem Dilmen
Gerçek adı: Didem Dilmen
Doğum Tarihi: 1981 (38 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Bekar
Meslek: Spor Yorumcusu Yazar
Mezuniyet: İstanbul Üniversitesi
Doğum yeri: Ankara
Popüler Kişiler Tümü
1.

Beren Saat

373.764 kez okundu

2.

Tarık Akan

290.450 kez okundu

3.

Yusuf Aktaş

284.401 kez okundu

4.

Mustafa Miraç Kaya

224.582 kez okundu

5.

Tarkan

219.169 kez okundu

6.

Volkan Demirel

217.630 kez okundu

7.

Emre Mor

191.916 kez okundu

8.

Ersay Üner

187.127 kez okundu

9.

Serdar Ortaç

176.723 kez okundu

10.

İrem Derici

172.449 kez okundu