Uğur İbrahim Altay

0

Uğur İbrahim Altay 2018 yılında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından, Adalet ve Kalkınma Partisi Konya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı açıklanmıştır. Peki kimdir? kaç yaşında? aslen nereli? Kısaca hayatı ve biyografisi.

1974 yılında aslen Konya’da dünyaya gelmiştir. İlköğretim eğitimini Selçuk İlkokulu’nda tamamlamış ardından Mevlana Ortaokulu ve Konya Gazi Lisesi’ni bitirmişti. 1997 yılında ise Konya Selçuk Üniversitesi Mühendislik – Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümü’nden mezun olmuştur.

Mezuniyetin ardından 1 sene Proje Mühendisi olarak çalışmış ardından Şırnak’ta 263. dönem yedek subay olarak askerlik görevini tamamlamıştır.

Uğur İbrahim Altay günümüze kadar ortak girişimlerle bir çok farklı İnşaat şirketleri kurmuş ve projeleri hayata geçirmiştir.

2004 ve 2008 yılları arasında TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Konya Şubesi Başkan Yardımcılığı yapmıştır. 2008 senesinde TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Konya Şubesi seçimlerini kazanmış, 29 Mart 2009 seçimleri ile Selçuklu Belediye Başkanlığı görevine adım atmıştır. 30 Mart 2014 tarihinde ki seçimler ile tekrar 2. kez Selçuklu Belediye Başkanlığı görevini üstlenmiştir.

Uğur İbrahim Altay evlidir ve bu evliliğinden üç evladı vardır. Günümüzde Konya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak sıkça medyada gündeme gelmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz