Samet Arda Mercan

0
Samet Arda Mercan

Samet Arda Mercan TRT1 ekranlarında yayınlanan Gönül Dağı isimli dizide Erkan karakteri için kamera karşısına geçmiştir. Genç oyuncu hakkında merak edilenler, kısaca oyunculuk kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

Samet Arda Mercan Kimdir?

Samet Arda Mercan eğitim hayatının yanı sıra oyuncu olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Ailesi hakkında ise şu kısa bilgiyi verebiliriz. Babası devlet memuru olan genç oyuncunun annesi ise ev hanımıdır. Kendisinden küçük bir de kız kardeşi vardır.

Hangi dizi de oynuyor ve hangi diziler de rol aldığı merak edilen genç isim, ilk dizi oyunculuk deneyimini TRT 1 ekranlarında yayınlanan Gönül Dağı isimli dizi ile gerçekleştirmiştir. Dizi de Zahide’nin oğlu Erkan karakterini canlandırmıştır.

Gönül Dağı isimli dizi de ayrıca Cihat Süvarioğlu, Yavuz Sepetçi, Ege Aydan, Ecem Özkaya, Feyza Işık, Nazlı Pınar Kaya, Beril Karademir, Melis Sevinç ve Ulviye Karaca gibi isimler de rol almıştır.

2022 yılında TRT1 de yayınlanan Mavera adlı dizinin de oyuncu kadrosunda yer almıştır. Daha önce Bir Hadis Film, Malazgirt 1071 gibi yapımlar için de kamera karşısına geçen Samet Arda, Türkiye Kristal Küre Ödülleri’nde Yılın En İyi Çocuk Oyuncusu ödülünü almıştır.
Samet Arda Mercan

Samet Arda Mercan Nereli?

Samet Arda Mercan aslen Konya’lıdır. Konyanın neresinden sorusu da merak konusudur. Çocuk oyunu Arda Mercan aslen Konya’nın Kulu İlçesini nüfusuna kayıtlıdır.

Samet Arda Mercan Kaç Yaşında? Doğum tarihi

Samet Arda Mercan 14 yaşındadır. Doğum Tarihi 13 Şubat 2009, burcu ise kova’dır.

Samet Arda Mercan Boyu

Samet Arda Mercan 1.70 boyundadır.

2021 En iyi çocuk oyuncu ödülü ve 2016 Kristal Elma ödüllerini almıştır. Hangi okula gidiyor sorusu da sıklıkla merak ediliyor, ancak bu özel bir bilgi olduğu için belirtilmemektedir. Ayrıca sevgilisi de sorulmakta, ancak genç isim eğitim ve oyunculuk kariyerine odaklanmış durumdadır.

Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi @ardamercan_ ‘dır. Günümüz itibariyle 23.4bin civarında takipçisi bulunuyor. Ayrıca @arda_resmi71 kullanıcı ismi ile twitter hesabı bulunuyor.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz