Ufuk Akçiğit

Ufuk Akçiğit kimdir? Başarılı Ekonomist hakkında merak edilen soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Ufuk Akçiğit Kimdir?

23 Mayıs 1980 tarihinde Almanya’da dünyaya gelen Akçiğit, Koç Üniversitesi’nden mezun olmuştur. Chicago Üniversitesi Ekonomi Bölümü öğretim üyesi’dir.

Prof. Dr. Akçiğit, ekonomi lisans derecesini 2003 senesinde İstanbul’da Koç Üniversitesi’nden almıştır. Ardından 2009 senesinde Massachusetts Institute of Technology’de “Ekonomik Büyüme ve İnovasyon Politikaları” başlıklı tezi ile ekonomi doktorasını tamamlamıştır.

Almanya`daki Halle Ekonomik Araştırma Enstitüsünde Araştırma Profesörü ve Araştırma Grup Başkanlığı, Boston merkezli Ulusal Ekonomik Araştırma Bürosu’nda, Londra merkezli Ekonomik Politika Araştırma Merkezi’nde, Washington merkezli Brookings Enstitüsü’nde. Münih merkezli CESifo Enstitüsü’nde Araştırma Ortağı ve Koç Üniversitesi’nde Seçkin Araştırma Görevlisi olarak görev yapmaktadır.

Prof. Dr. Akçiğit, geçmişte ve günümüzde ulusal ve uluslararası birçok önemli kuruluşa (alfabetik sırayla bazıları: Chicago Merkez Bankası, Danimarka Yüksek Eğitim ve Bilim Bakanlığı, Dünya Bankası, Hutchins Verimlilik Ölçüm Merkezi, IMF, OECD, TCMB) proje danışmanlıkları yapmaktadır.

Aktif olarak Twitter hesabı kullanan Ufuk Akçiğit 30.1 bin takipçisi bulunmaktadır. İleri derecede İngilizcesi sayesinde de @ufukakcigit adında 19.1 bin takipçili Twitter hesabı bulunmaktadır.

Ufuk Akçiğit kitapları: Growth Through Heterogeneous Innovations, Transition to Clean Technology, Networks and the Macroeconomy: An Empirical Exploration

Hakkında henüz daha fazla bilgiye ulaşılamamıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz