Suzan Şahin

Suzan Şahin meclis konuşması ile gündeme gelmiştir. Hakkında merak edilen siyasetçi ile ilgili tüm detaylar! Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Suzan Şahin Kimdir?

Suzan Şahin avukat, siyasetçi, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 27. Dönem Hatay Milletvekili.

İlkokul ve Ortaokul tahsilini Hatay Dörtyol İlçesi’nde bulunan Payas Yakacık Lisesi’nde tamamlamıştır. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. Mezuniyetin ardından memleketi Hatay İskenderun’da serbest avukat olarak çalışmaya başlamıştır.
suzan sahin2

Suzan Şahin Nereli?

Suzan Şahin Hatay’lıdır. Aslen baba tarafından Hatay İli, Dörtyol İlçesi nüfusuna kayıtlıdır. Babası Ömer Şahin, annesi ise Şükriye Şahin’dir.

Eski CHP Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu ile bir evlilik gerçekleştirmiş ancak ayrılmıştır.

Suzan Şahin Siyaset Hatayı

Suzan Şahin 2014 ve 2016 yılları arası CHP Kadın Kolları MYK yedek üyesi.
2016-2018 yılları arası CHP Kadın Kolları MYK asil üyesi.
Akdeniz Bölgesi Kadın Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı.
TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Üyesi.

Günümüz itibariyle Hatay Milletvekili olarak çalışmalarını sürdüren Suzan Şahin, CHP İskenderun Kadın Kolları Halkla İlişkiler Temsilcisi’dir. Ayrıca CHP Hatay Kurultay Delegesidir.

Aynı zamanda iki dönem Türkiye Barolar Birliği Hatay Delegesi olarak görev yapmıştır.

2023 yılında yaşanan deprem felaketinin ardından Türkiye Büyük Meclisi’nde Meclis’de deprem konuşması gündem olmuştur. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve arkadaşları ile siyaset hayatına başarılı bir şekilde devam etmekte, Türkiye’nin önemli konularını sık sık meclis’e taşımaktadır.

Deprem ile ilgili meclis konuşmasında şu sözleri sarfetmiştir. “3. güne kadar yaprak kıpırdamadı, Hatay’a kefen bile vermediniz.” 9 gün sonra saçımı yıkarken aynada yüzüme tükürdüm. Ben utanıyorum, siz utanmıyorsunuz.”

Resmi instagram hesabı @suzansahin1881 resmi twitter hesabı ise @SuzanSahin1881 ‘dir. İletişim bilgileri için resmi sosyal medya hesaplarını ziyaret edebilirsiniz.

Zaman zaman takipçileri Doktor mu? diye de araştırmaktadır. Ancak KMU Karamonoğlu Mehmetbey Üniversitesi Araştırma görevlisi Dr. Şahin ile karıştırılmaktadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz