Simone Kaslowski

Simone Kaslowski Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) 49. Genel Kurulu’nda, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı seçilmiştir. Hakkında ise kimdir? aslen nereli? kaç yaşında? gibi bir çok soru merak konusu olmuştur. Kısaca iş hayatı ve biyografisi.

1963 yılında İtalya, Torino’da dünyaya gelen Simone Kaslowski’nin babası Aldo Kaslowski Organik Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su ve Türk Pirelli Kablo Yönetim Kurulu üyesidir. Annesi ise Guia Kaslowski’dir. Günümüzde ise Organik Kimya’nın Genel Müdürü olarak iş hayatını sürdüren Stefano Kaslowski ise kardeşidir.

Daha önce TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak çalışmalarını sürdürmüş, 2019 yılında ise Yönetim Kurulu Başkanı seçilmiş ve görevi Erol Bilecik‘ten devralmıştır.

1980 yılında İstanbul’da Pierre Loti Lisesi’nden mezun olmuş ardından Amerika Worcester, Massachusetts’te bulunan Clark University Worcester Bachelor of Arts’tan 1984 yılında mezun olmuştur.

Babasının 1965 senesinde kurmuş olduğu Organik Kimya’nın 1985 yılında Organik Kimya ürünleri için ihracat pazarları geliştirmeye başlamıştır. Simone Kaslowski Türkiye’deki tekstil boyaları satışının gelişiminden sorumlu olan isim olmuş, 1993’te Organik Kimya’nın satış bölümünün yöneticiliğini üstlenmiş ve yatırım projelerinde aktif rol almıştır. İyi bir çalışma ile üretim kapasitesini 3 katına çıkarmış, 1995 senesinde şirketin CEO’su olmuştur. Ayrıca Hollanda ve İsviçre’de merkezleri bulunan Türkiye tabanlı bir şirketin de sahibidir.

Şirketi Organik Kimya günümüzde 80’den fazla ülkede faaliyet göstermekte, İstanbul’da 2, Hollanda ve İsviçre’de de 1’er kentte üretim yapmaktadır.

Türkiye Kimya Sanayicileri Derneği bünyesinde Kimya İhtisas Bölgesi Chemport projesinin hayata geçirilmesine yönelik girişimlere katkıda bulunmuştur.

Kaslowski daha önce AB İşleri Komisyonu Başkanlığı, ardından da Küresel İlişkiler ve AB Yuvarlak Masası Başkanlığı görevlerinde yer almıştır.

Evli ve 3 çocuk babası’dır, çok iyi düzeyde Türkçe, Fransızca, İtalyanca ve İngilizce bilmektedir.

1 Yorum

  1. Simone Kaslowski’ye teşekkür ederim.Ekonmist değilim,sadece kendi bütçemi yönetiyorum.
    Gösterilen yol hoşuma gitti de kime anlatacaksın?Ayrıca cesareti,sabırla ve ısrarla bildiği yolda hükumeti uyardığı için teşekkür ederim.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz