Sevgi Kılıç

0

Sevgi Kılıç Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul 1. Bölge Milletvekili adayı. Hakkında merak edilenler. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Sevgi Kılıç Kimdir?

Sevgi Kılıç Avukat, CHP Parti Meclisi Üyesi, İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı. İlkokul, Ortaokul ve Lise tahsilini doğup büyüdüğü İstanbul Beykoz’ta tamamlamıştır. Annesi Seyyare Kılıç, babası ise Turan Kılıç’tır. Ailesi 1946 senesinde dedesinin Çavuşbaşı’na yerleşmesi sonrasında, yaşantısını İstanbul Beykoz’da sürdürmeye devam etmiştir.

Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. Eğitimine, Amerika’da Harriet Fulbright College’da ve İngiltere’de EC Brighton’da İngilizce dil eğitimi ile devam etmiştir. İstanbul Barosu’na kayıtlı avukat olarak çalışmalarına devam etmektedir. Ayrıca Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nde eğitim görmektedir.
sevgi kilic2 jpg
Siyaset Hayatı:

Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz Hukuk ve Seçim işlerinden Sorumlu İlçe Başkan Yardımcılığı yapmıştır. 25 ve 26 Temmuz’da gerçekleşen CHP 37. Olağan Kurultayı’nda Parti Meclis Üyesi olmuştur.

2023 genel seçimlerinde genel başkanlığını Kemal Kılıçdaroğlu‘nun üstlendiği CHP’den 1. Bölge İstanbul Milletvekili adayı olmuştur.

Youtube üzerinden bir video yayınlamış ve Kılıçdaroğlu seçilirse nelerin değişeceğini açıklamıştır. Bazı sözleri ise şu şekildedir.

“Hava karardı arkana bakmadan yürüyemiyorsun. Taksiye bindiğinde ailene konum atıyorsun, çalışmak istiyorsun maaşının yarısı kreşe gidecek diye kara kara düşünüyorsun. Kiranı ödeyemiyorsun, iş başvurusu yapacaksın torpilin yok kara kara düşünüyorsun. Özgürlüğümüzü kaybettik, üniversiteye gidiyorsun barınacak bir yer bulamıyorsun. Arkadaşlarınla dışarı çıkmak, tiyatroya, sinemaya gitmek lüks oldu, bu yaşta ailenden para istemek gücüne gidiyor. Bir tweet’de dahil hukuksuzca gözaltına alınabiliyorsun.”

Sevgi Kılıç Nereli?

Sevgi Kılıç aslen Trabzon’ludur. Memleketi Trabzon dahil bir çok bölgede seçim çalışmalarını aralıksız sürdürmüştür.

Resmi twitter hesabı @avsevgikilic, resmi instagram hesabı ise @avsevgikilic ‘dır. Ayrıca facebook hesabı da @avsevgikilic.

Sevgi Kılıç Kaç Yaşında?

Sevgi Kılıç 30 yaşındadır. Doğum tarihi 1993, doğum yeri İstanbul Beykoz.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz