Şenol Aslanoğlu

Şenol Aslanoğlu Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir İl Başkanı. Hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Şenol Aslanoğlu Kimdir?

Şenol Aslanoğlu CHP İzmir İl Başkanı, siyasetçi, mühendis ve girişimci. İlkokuldan liseye kadar eğitimini Balçova Orhangazi İlkokulu, Balçova Lisesi Ortaokulu ve İzmir Atatürk Lisesi’nde tamamlamıştır.

Şenol Aslanoğlu Nereli?

Şenol Aslanoğlu aslen Ağrı’lıdır. İzmir’in Balçova İlçesi’nde dünyaya gelmiştir.

Şenol Aslanoğlu Kaç Yaşında?

Şenol Aslanoğlu 47 yaşındadır, doğum tarihi 1976, doğum yeri İzmir.
senol aslanoglu1 jpg
Kısaca Hayatı:

Aslanoğlu, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümü mezunudur. İzmir Ticaret Odası Meclis üyeliği ile siyaset hayatına adım atmıştır. İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapmıştır.

2023 yılında CHP İzmir İl Örgütü, büyük bir katılımla gerçekleşen genel kurulda yeni başkan olarak Aslanoğlu’nu seçmiştir. Kongrede toplam 412 delege oy kullanırken, Aslanoğlu, bu oyların çoğunluğunu alarak zafer kazanmış ve Şakir Başak’ı geride bırakmıştır. Şakir Başak ise 138 oy almıştır.

Aslanoğlu, Türk Girişim ve İş Dünyası Federasyonu’na (TÜRKONFED) bağlı olan Balçova Sivil İnisiyatif ve İş Dünyası Federasyonu (BASİFED) delegesi olarak görev yapmıştır.

İZSİAD (İzmir Sanayici ve İşadamları Derneği) Genel Sekreterliği ve İZSİAD Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur. Günümüz itibariyle İZSİAD Danışma Kurulu üyesi olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

CHP Balçova Belediye Meclis üyeliği görevindede bulunan Aslanoğlu, 2019 yerel seçimlerinde Balçova Belediye Başkan Aday Adayı olmuştur. Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Eğitim Komisyon Başkanlığı yapmıştır. CHP Parti okulu ve sandık örgütlenmelerinde çeşitli görevler üstlenmiştir.

Girişimcilik alanında deneyim kazanan Aslanoğlu, A Artı OSGB ile Smart Start Coworking’i kurmuştur.

Teknoparkın yönetim kurulu üyeliği ve İzmir Ekonomi Üniversitesi Mütevelli Heyet Üyeliği gibi önemli görevlerde bulunmuştur.

Evlimi? Eşi Kim?

Duygu Aslanoğlu ile evlidir, bu evliliğinden bir oğlu, birde kızı vardır.

Resmi twitter hesabı @aslanogluchp, resmi instagram hesabı ise @aslanogluchp ‘dir.
senol aslanoglu6 jpg

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz